Dulce María potwierdza, że ​​streaming płaci mniej niż dochód ze sprzedaży płyt


Pomimo świadomości, że ludzie nie kupują już płyt, wyda kilka kopii swojego nowego albumu dla swoich fanów


Dulce María, dziewczyna, która zaczynała w muzycznym świecie ponad 20 lat temu, wspomina, że ​​„Możesz mieć miliony wyświetleń na platformach, ale nie płacą ci tego, co kiedyś za płytę”.

Mówi, że była jedną z osób, które były podekscytowane zakupem albumu, a następnie cieszeniem się broszurami ze zdjęciami i tekstami piosenek.

Miała około jedenastu lat, kiedy jako członkini grupy KIDS, wydała swoją pierwszą produkcję płytową na płytach CD, ale także wtedy dostępnych kasetach.„Wyobraź sobie, o czym mówię” – śmieje się, przypominając sobie ten moment.

Wie, że ludzie nie kupują już fizycznych płyt, ale pod koniec roku wyda pakiet swojego nowego albumu.

„To znaczy, prawie wszystko już wyszło (sześć singli), ale tego egzemplarzu byłoby bardzo niewiele kopii ze zdjęciami, a potem ukazałoby się, jeśli to możliwe, wydanie deluxe, zawierające więcej piosenek, byłoby ono dla fanów ” – mówi o swoich planach.

„Musimy się dostosować, byłam jedną z osób, które ekscytowały się kupnem płyty, ale sprawy się zmieniły, jednak muzyka zawsze znajduje wyjście” – dodała.W ten piątek ukazał się „Amigos con derechos”, nowy singiel z jej albumu „Origin”.

„Piosenki nie są promowane w radiu, ale na platformach i odnajdują swoją drogę, to był nowy sposób pracy, kiedy przyzwyczaiłam się do innego”, wskazuje.

Obecnie Dulce María można zobaczyć w serialu Falsa identidad”, nagranym podczas pandemii Covid-19 i czeka na premierę filmu, komedii „Como anillo al dedo” 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *