„La Casa de Papel 5”: co do tej pory wiemy odnośnie finałowego sezonu na Netflix


Gdy obsada serialu kończy nagrania piątego sezonu, Netflix wyznaczył szacunkową datę, kiedy będziemy mogli zobaczyć nowe odcinki


Biorąc pod uwagę sukces La Casa de Papel i osobowości bohaterów, przedłużenie serii na jeszcze jeden sezon nie było zaskoczeniem. Ten hitowy serial eksplodował na arenie międzynarodowej po tym, jak w 2017 roku zagościł na Netflix. Niewiele osób pamięta teraz, że pierwsze dwa sezony, choć popularne, nie zdołały wygenerować dużej liczby odbiorców w Hiszpanii. Do tego stopnia, że ​​stworzony przez Antenę 3 serial trafił do kosza. Po przybyciu do Netflix, zaprezentował się szerszej publiczności osiągając niebywały sukces, a obsada i ekipa zostali wezwani przez giganta strumieniowego, aby podsycić ogień przez kolejne dwa wybuchowe sezony. (Podobnie teraz dzieje się z 'Toy Boy’ po emisji na Netflix i sukcesie serii)

Nadszedł jednak koniec. Nadszedł czas, aby ujawnić wszystko na temat piątego sezonu La Casa de Papel / Dom z papieru.

Data premiery sezonu 5 „La Casa de Papel”

Według przypuszczeń nie będzie on dostępny w serwisie Netflix co najmniej do lata 2021 r. Krążyły plotki o możliwych datach premiery w kwietniu, ale z powodu koronawirusa nie zostało to potwierdzone.

Chociaż może to oznaczać wydanie już w lipcu, obecnie bardziej prawdopodobne wydaje się wydanie we wrześniu lub październiku.

Ile rozdziałów będzie miał sezon nr 5 „La Casa de Papel”?

Do końca pozostało już tylko 10 odcinków. Według twórcy, ostatni sezon będzie świadczył o tym, jak podzielił się zespół Profesora. Zapowiada sezon „ekstremalny” i „epicki”. „Spędziliśmy prawie rok, zastanawiając się, jak zerwać z zespołem. Jak postawić nauczyciela na linach. Jak znaleźć się w sytuacjach, które są nieodwracalne dla wielu postaci” – powiedział Pina w oficjalnym oświadczeniu. „Rezultatem jest piąta część La Casa de Papel. Wojna osiąga najbardziej ekstremalne i dzikie poziomy, ale jest też najbardziej epickim i ekscytującym sezonem”.

Sprawdź także  Obsada „Elite” anuluje wydarzenia w Meksyku z powodu koronawirusa
AU / SplashNews.com

Obsada „La Casa de Papel”

W zespole profesora grają aktorzy: Úrsula Corberó (Tokio), Jaime Lorente López (Denver), Pedro Alonso (Berlin), Alba Flores (Nairobi), Miguel Herrán (Rio), Darko Peric (Helsinki), Itziar. Ituño (Raquel) i Esther Acebo (Monica). Niedawno do zespołu dołączyli także Rodrigo de la Serna (Palermo) i Luka Peros (Marsylia). Część postaci wystąpi w retrospekcjach.

Ale są też ważne transfery: po pierwsze, Miguel Ángel Silvestre będzie częścią sezonu nr 5. Uważa się, że postać Miguela to nowy czarny charakter w ostatnim sezonie. Mówiąc ogólnie o charakterze Miguela i złoczyńcach, Alex Pina powiedział: „Zawsze staramy się przyciągać charyzmatycznych, inteligentnych i błyskotliwych przeciwników. W tym przypadku, z gatunku czysto wojennego, szukamy też postaci, których inteligencja może być podobna do Profesora”. Drugim nowym członkiem obsady ogłoszonym w sezonie 5 jest Patrick Raised

AU / SplashNews.com

Co wydarzy się w piątym sezonie „La casa de papel”?

Napad nadal trwa, a Lizbona dołącza teraz do reszty gangu w Banco de España. Największym wyzwaniem stojącym przed zespołem jest to, że Profesor jest teraz tym, którego przyłapano na gorącym uczynku. Z wycelowanym w niego pistoletem. Istnieje wiele teorii na temat Alicii, która w tamtym momencie się zbuntowała. Niektórzy na Reddicie uważają, że jej ciąża jest fałszywa, a inni uważają nawet, że to była żona Berlina.

Po powrocie do banku zespół musi teraz przejść przez ostatnie etapy napadu i zacząć uciekać. Wiemy, że zespół nadal pracuje w piwnicy, aby stopić złoto na małe kulki. Oczywiście głównym pytaniem, które pojawi się, jeśli zespołowi uda się uciec, jest to, czy uda im się zachować wolność, w przeciwieństwie do poprzedniego razu. Czy to możliwe, że będą prowadzić normalne życie? W końcu wszystkie ich tożsamości wyszły na jaw.

Dodatkowo wiemy, że Berlin jest gotowy do powrotu. Większość jego występów od drugiej połowy serii to retrospekcje, które potrwają do ostatniego sezonu.

Sprawdź także  Dwie ważne straty poniesione w 'Elite'

Alex Piña poruszył również ideę spin-offów: „Mamy wiele możliwości dla niektórych, tak, i myślę, że dzieje się tak dzięki silnej i potężnej tożsamości postaci. Zawsze szukaliśmy postaci składających się z bardzo złożonych warstw. Myślę więc, że prawie wszystkie postacie w La Casa de Papel mają dwoistość, którą chcielibyśmy zobaczyć w spin-offie. Każdą z nich moglibyśmy zobaczyć w innych kontekstach ”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź