Alejandro Fernandez ma otrzymać nagrodę Icon Award na Latin AMAs w 2021 roku

Alejandro Fernández ma otrzymać Icon Award podczas szóstej edycji Latin American Music Awards, ogłosiło Telemundo


Z karierą trwającą ponad cztery dekady, syn regionalnej meksykańskiej legendy Vicente Fernándeza sprzedał ponad 35 milionów płyt i współpracował z takimi artystami jak Beyoncé, Plácido Domingo, Christina Aguilera i Marc Anthony. Ostatnio był nominowany do nagrody Grammy 2020 za album Hecho En México.

Icon Award przyznawana jest artyście, który interpretuje nasze życie w swoich piosenkach, stanowi ważną część historii Ameryki Łacińskiej i jest uważany za bohatera muzycznego, którego imię przekracza wszystkie pokolenia, zgodnie z oświadczeniem Telemundo. „Oprócz ogromnego wkładu w muzykę latynoską, jego służba najbardziej potrzebującym, w połączeniu z jego stałym wsparciem dla imigrantów latynoskich w Stanach Zjednoczonych, czynią go godnym nagrody Latin AMAs Icon Award”

Urodzona w Jalisco gwiazda wystąpi również na tegorocznych Latin AMAs, które odbędą się 15 kwietnia i będą transmitowane na żywo z BB&T Center w Sunrise na Florydzie.

Fernández dołącza do zapowiedzianego wcześniej gwiazdorskiego składu, w skład którego wchodzą Ozuna, Maluma, Banda MS, Camilo, Carlos Vives, Eslabon Armado, Karol G, Los Dos Carnales, José Luis „El Puma” Rodríguez i Piso 21. Ceremonia obejmie również specjalny hołd dla nieżyjącego już regionalnego meksykańskiego piosenkarza i autora tekstów Joan Sebastian.

Wśród tegorocznych czołowych nominowanych znaleźli się Karol G i J Balvin, każdy z dziewięcioma nominacjami, następnie Bad Bunny z ośmioma, Ozuna z siedmioma oraz Anuel AA i Camilo z sześcioma.

Udostępnij
Sprawdź także  Netflix przedstawia ostatni zwiastun serialu 'Luis Miguel, la serie', od miłości po bycie na krawędzi bankructwa

Zostaw odpowiedź