Serwer Dell T330 i dysk SAS – zwiększ wydajność w swojej firmie


Każde większa firma doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważny jest szybki i bezproblemowy przepływ danych. Zazwyczaj informacje gromadzone są w ogromnych ilościach, wymagają one zatem maksymalnego zabezpieczenia.


Każde większa firma doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważny jest szybki i bezproblemowy przepływ danych. Zazwyczaj informacje gromadzone są w ogromnych ilościach, wymagają one zatem maksymalnego zabezpieczenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom podmiotów działających w obrębie wszystkich sektorów, firma Dell stworzyła serwery rackowe oraz typu tower, które znacznie zwiększają wydajność wykonywanych czynności.

Wydajny serwer Dell T330

Marka Dell od lat jest czołowym producentem na arenie sprzętów technologicznych. Tworzy urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, pozwalające przedsiębiorstwom znacząco zwiększyć swoje zyski. Serwer Dell T330 dedykowany jest małym oraz średnim firmom. Urządzenie wyposażone w nowoczesny procesor Intel oraz wysoce skalowalną pamięć DDR4 charakteryzuje się niezawodnością działania. Posiada zapasowe zasilanie, które w momencie nieoczekiwanej awarii zasilania głównego, nie pozwoli na przerwanie pracy. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość zainstalowania aż 8 dysków twardych (SAS lub SSD). Atutem urządzenia jest zdalne sterowanie, przy pomocy modułu iDRAC8, dzięki czemu serwer Dell T330 sprawdzi się w poszczególnych oddziałach firm.

Sprzęt Dell posiada m.in. procesor Xeon E3-1200 v6, pamięć DDR4 skalowalną do 64GB, kontrolery PERC serii 9 oraz dyski SAS 12 GB/s z szybkim interfejsem.

Czym jest dysk SAS?

Dysk SAS powstał z myślą o usprawnieniu pracy firm, które wykorzystują w swoich oddziałach serwery. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. W porównaniu do podobnych urządzeń NLSAS oraz SATA, dyski SAS odróżnia znacznie większa wydajność i skuteczność – niezależnie od obciążenia. Marka Dell proponuje nam sprzęt, który wyróżnia się większą prędkością obrotu talerza, plasującą się na poziomie  10 000 obrotów na minutę oraz 15 000 obrotów na minutę. Atutem dysków SAS jest ich niezawodność, określająca czas pomiędzy możliwymi awariami na 1,6 miliona godzin (182 lata). Istnieje możliwość wyboru spośród dwóch rozmiarów – 2,5 cala bądź 3,5 cala. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, powinniśmy sprawdzić wielkość kieszeni w posiadanym już serwerze.

Sprawdź także  Pożyczka w Citi Banku

W zależności od możliwości firmy może ona zainwestować w serwery rackowe lub tower. Różnią się one budową, a tym samym możliwością umieszczenia. Pierwsze z nich dedykowane są firmom, które dysponują profesjonalnymi szafami serwerowymi. Drugie natomiast umieszczone mogą być w zasadzie w każdym miejscu.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź