Ortodoncja umożliwiająca skorygowanie wady zgryzu


Piękny i zdrowy uśmiech znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie – niestety nie zawsze obdarzeni nim jesteśmy od urodzenia. Nie oznacza to jednak, iż zrezygnować musimy z jego posiadania.


Piękny i zdrowy uśmiech znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie – niestety nie zawsze obdarzeni nim jesteśmy od urodzenia. Nie oznacza to jednak, iż zrezygnować musimy z jego posiadania. Ortodoncja to dziedzina, której zadaniem jest korygowanie wad zgryzu. Leczenie rozpocząć możemy niezależnie od wieku, ponieważ obecne możliwości pozwalają na założenie aparatu ortodontycznego nawet u dorosłych.

Wada zgryzu a konsekwencje zdrowotne

Wada zgryzu powinna być wykryta w jak najmłodszym wieku. Rozwijające się u dziecka uzębienie jest bardziej podatne na skorygowanie, niż w przypadku ukształtowanych w pełni zębów u osoby dorosłej. Nie jest to jednak przeszkoda nie do pokonania. Znaczącym czynnikiem, który bezpośrednio wiązać się może z zaniedbaniem kontrolnej wizyty u ortodonty, może być przewidywany wydatek odnośnie leczenia ortodontycznego. Założenie aparatu korygującego zgryz wiąże się z kosztem, na który nie zawsze pozwolić sobie mogą rodzice. Będąc jednak w starszym wieku, sami możemy zadbać o własne zdrowie. Nieleczona wada zgryzu z wiekiem może się pogłębiać, czego konsekwencją mogą być problemy zdrowotne.

Ortodoncja Kraków zajmuje się całkowitym niwelowaniem wad zgryzu, które mogą wiązać się nie tylko z uwarunkowaniami rozwojowymi, ale również z nieprawidłowymi nawykami. Od najmłodszych lat dziecko powinno być uczone właściwego dbania o higienę jamy ustnej. Dokładne szczotkowanie uzębienia połączone z kontrolnymi wizytami u stomatologa umożliwią szybkie wykrycie niepokojących zmian.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Stomatolog dziecięcy Kraków na pierwszej wizycie powinien pokazać dziecku, jak powinno wyglądać mycie zębów. Najlepiej jeżeli odbywa się ono po każdym posiłku. Nie zawsze jednak dziecko ma możliwość wykonania tej czynności w każdych warunkach. Szczotkowanie zębów konieczne jest przynajmniej dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Średni czas mycia wynosi około 3 minuty, podczas których dokładnie szczotkowane są wszystkie obszary. Ważna jest również powierzchnia języka, o której bardzo często zapominamy. Trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe czyszczone mogą być specjalnymi nićmi dentystycznymi.

Sprawdź także  Atywia Daily - Jak Działa? Kiedy go stosować

Niestety zdarzają się sytuacje, gdy nasze uzębienie wymaga uzupełnienia. Utrata zęba może być spowodowana nie tylko nieodpowiednią higieną jamy ustnej, ale również inną sytuacją – np. wypadkiem. Protetyka stomatologiczna Kraków umożliwia całkowite odtworzenie zęba, który następnie spełniać będzie swoje podstawowe funkcje.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź