Selena Gomez, María Elena Salinas i nie tylko… docenione przez Latin Grammy


Selena Gomez, Gloria „Goyo” Martínez, Angela N. Martinez i María Elena Salinas zostaną uhonorowani podczas wirtualnej uroczystości


Aby docenić pracę zawodowych kobiet w sektorze artystycznym i rozrywkowym,  La Academia Latina de la Grabación ogłosiła nazwiska do„ Leading Ladies of Entertainment 2020”,  który jest wyróżnieniem będącym częścią obchodów tygodnia latynoskiego. Grammy, która ceni kobiety, których sumienie społeczne, a także ich ważny wkład w muzykę, zainspirowały następne pokolenia. Za to własnie Selena Gomez, Gloria „Goyo” Martínez, Angela N. Martinez i María Elena Salinas zostaną uhonorowane w tej kategorii.

Akademia podkreśliła, że ​​ze względu na wyzwania narzucone przez pandemię Covid-19, zostaną zaprezentowane podczas wirtualnej uroczystości 17 listopada. Gospodarzem wydarzenia będzie Erika Ender, piosenkarka i autorka tekstów, aktorka, dwukrotna laureatka Latin Grammy i nominowana do Grammy oraz jedna z laureatów nagrody Leading Ladies of Entertainment w 2017 roku.

„Jak co roku jestem pod wrażeniem grupy, którą wybrały czołowe panie środowiska artystycznego i jestem dumny, że mogę celebrować oraz uhonorować tak wybitnych liderów, którzy utorowali drogę dla tak wielu” – powiedział Gabriel Abaroa Jr., prezes, Dyrektor Generalny  La Academia Latina de la Grabación.


 - Zdjęcie / Instagram

„Te cztery kobiety sukcesu są pełne pasji, obiektywne i niezwykle inspirujące. Jesteśmy wdzięczni za pozytywny wpływ, jaki wywierają na nasze społeczności oraz za przykład, jaki dają następnemu pokoleniu liderów, pokazując, że wszystko jest możliwe” – powiedział.

Coroczne wydarzenie Leading Ladies of Entertainment to nie tylko okazja dla Latin Recording Academy do uznania i podkreślenia twórczości wyjątkowych kobiet, ale także, jako platforma, do zbierania funduszy dla Latin GRAMMY Cultural Foundation. Część środków pozyskanych ze sponsoringu korporacyjnego zostanie przekazana na dofinansowanie stypendium dla młodej kobiety zainteresowanej studiowaniem muzyki.

Kim są ?

Selena Gomez to artystka muzyczna, aktorka i producentka. Odniosła wielki sukces komercyjny jako wokalistka i artystka gatunku pop. Sprzedała ponad 145 milionów singli na całym świecie i zgromadziła ponad 25 miliardów pobrań.

„Lose you to love me”, pierwszy singiel z jej docenianego albumu Rare, dostępnego za pośrednictwem Interscope Records, był historycznym momentem dla piosenkarki, ponieważ był to jej pierwszy numer jeden na liście Billboard Hot 100. Jako aktorka zagrała m in w Spring Brakers od Harmony Korine, w The Big Short z Bradem Pittem i Ryanem Goslingiem oraz Fundamentals of Caring z Paulem Ruddem. Gomez jest także producentem wykonawczym przebojowego serialu Netflix 13 powodów

Gomez jest także producentem wykonawczym nowego programu kulinarnego Selena + Chef w HBO Max, a także niedawno wydanego filmu Broken Hearts Gallery. Wkrótce zagra w nowym serialu Hulu Only Murders in the Building, u boku legend komedii Steve’a Martina i Martina Shorta, którego będzie również producentem wykonawczym.

Gloria „Goyo” Martinez 
Gloria „Goyo” Martínez, to namiętny i pełen uczucia głos kolumbijskiej grupy ChocQuibTown, laureatka Latin GRAMMY i nominowana do GRAMMY, stała się jednym z najbardziej wpływowych autorów tekstów w muzyce latynoskiej. Afro-kolumbijska piosenkarka, autorka tekstów i raperka od początku swojej kariery promuje większą inkluzywność i równość. Urodzona w Chocó, kolumbijskim departamencie na wybrzeżu Pacyfiku, Martínez dorastała w dynamicznym muzycznym domu. To dzięki jej ulubionej piosence „Goyito Sabater” z El Gran Combo de Puerto Rico narodził się jej przydomek „Goyo”. W ChocQuibTown odkrywała gatunki miejskie, alternatywne i tropikalne i zawsze przekazywał swoją pasję do kolumbijskiego folkloruAngela N. Martínez  pracuje w przemyśle muzycznym od dwóch dekad. Urodzona w Miami Martinez zdobywała doświadczenie prawnicze w prestiżowych wytwórniach płytowych, takich jak BMG US Latin, Universal Music Publishing Group i EMI Music Latin America. Oprócz doświadczenia w korporacji, pracowała niezależnie z artystami, piosenkarzami, autorami tekstów i producentami, w tym Mike Bahía, Claudia Brant, Camilo, Mau y Ricky, Luis Fonsi, Ricardo Montaner, Pitbull i Ozuna. Magazyn Billboard dwa lata z rzędu nazwał ją „Najlepszym prawnikiem muzycznym”, a ostatnio otrzymała nagrodę „Wonder Woman” za muzykę latynoską podczas Latin Alternative Music Conference.

Maria Elena Salinas jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką i pisarką. Była współautorem wiadomości w Univision przez ponad 30 lat, a w 2019 roku została współautorką CBS News. Jej praca dziennikarska otrzymała wiele nagród, w tym kilka nagród Emmy i Gracie, a także nagrody Peabody, Edwarda R. Murrowa i Waltera Cronkite za wybitne osiągnięcia w telewizyjnym dziennikarstwie politycznym. Dwujęzyczna reporterka przeprowadziła wywiady z każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych od czasów Jimmy’ego Cartera. Salinas była jednym z pierwszych dziennikarzy w Bagdadzie w czasie wojny, a w 2014 roku brała udział w debacie na tematy latynoskie. W 2017 roku była przewodniczącą pierwszych debat prezydenckich w języku hiszpańskim między partią demokratyczną i republikańską, transmitowanych na antenie Univision.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *