Selena Gómez fot youtube

Selena Gómez zagra w filmie o życiu Lindy Ronstadt


, którą w nowym filmie zagra Selena Gómez, jest uważana za pierwszą Latynoską, która odniosła sukces w muzyce anglojęzycznej


, i  Selena Gómez została bohaterką filmu o życiu meksykańsko-amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów Lindy Ronstadt, uważanej za pierwszą Latynoskę, która odniosła sukces w muzyce w języku angielskim.

W poście na Instagramie Gómez zasugerowano, że historia będzie kontynuacją autobiografii Ronstadt zatytułowanej ´Simple Dreams´ (Sueños sencillos), chociaż nie podano dalszych szczegółów. 

Wydana w 2013 roku książka opowiada o życiu artystki urodzonej w meksykańsko-amerykańskiej rodzinie w Tucson (Arizona).

Według prasy specjalistycznej wyreżyserują menadżer Ronstadt John Boylan oraz reżyser James Keach, który w 2019 roku wyprodukował także dokument : The Sound of My Voice (Linda Ronstadt: Dźwięk mojego głosu)”.

Od początku swojej kariery Ronstadt broniła swoich latynoskich korzeni i włączała do swojego repertuaru muzykę meksykańską, choć znana jest głównie z piosenek rockowych, folkowych i country.

Gómez, również pochodzenia meksykańskiego, a jednocześnie , i , powiedziała w zeszłym tygodniu w podcaście „Smartless” , że porzuci karierę muzyczną po wydaniu albumu, który planuje wydać w tym roku.

„Myślę, że mam w sobie jeszcze jedną płytę, ale jestem już zmęczona muzyką” – wyznała po ujawnieniu, że jej pierwszą miłością jest aktorstwo, a zaczęła śpiewać tylko dlatego, że była w 'maszynie' Disneya, kiedy grała główną rolę w serialu „Czarodzieje z Waverly Place” (2007-2012).

Obecnie Gómez występuje w serialu HBO Only Murders in the Building / Zbrodnie po sąsiedzku” z udziałem doświadczonych komików Steve'a Martina i Martina Shorta. W tym roku na ekrany kin wejdzie jej kolejny  „Emilia Pérez”, pierwszy, który nakręciła w języku hiszpańskim.

Ze swojej strony Ronstadt, która ma 77 lat, od 2011 roku jest na emeryturze. Rok później ujawniła, że ​​zdiagnozowano u niej chorobę Parkinsona i zaburzenia głosu.

W swojej karierze artystka nagrała 30 ów studyjnych, brała udział w ponad 120 produkcjach płytowych i sprzedała ponad 100 milionów płyt.

W 1987 Ronstadt zgłębiła swoje meksykańskie w prezentacji „Canciones de mi padre” z dziewięcioma rancherami, które wykonywała po hiszpańsku i z mariachi.  przyniósł jej nagrodę  w kategorii Najlepszy występ meksykańsko-amerykański.

Później wydała albumy „Más Songs” i „Frenesí” w latach 1989 i 1991, za które zdobyła odpowiednio nagrodę  za najlepszy album z muzyką meksykańsko-amerykańską i nagrodę  za najlepszy album z muzyką tropikalną.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego Gomez dobrze pasowałaby do tej roli. Według samej gwiazdy wygląda jak zdobywczyni 11 nagród Grammy. „Zawsze mówili mi, że wyglądam jak ona” – powiedziała Gomez w 2015 roku podczas występu w programie On Air With Ryan Seacrest. „I dzięki temu zacząłem słuchać jej muzyki”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź