Kto jest kim w Hernán? Serial.


Są to główne postacie z serii „Hernán”, która przedstawia historię podboju Meksyku i Tenochtitlan


To jeden z najbardziej ambitnych projektów w telewizji Ameryki Łacińskiej: Hernán , serial, który dotyczy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii kraju: Podboju Mexico-Tenochtitlan.

Pierwszy sezon serialu, który premierę miał na Prime Video , TV Azteca i History Channel , stworzony został przez Amayę Muruzabal i wyreżyserowany przez Norberto Lópeza Amado , Juliána de Tavirę i Álvaro Rona , przedstawia przybycie wojsk półwyspowych na ziemie meksykańskie i zbliżającą się klęskę Imperio mexica a, wszystko z perspektywy tych, którzy walczyli u boku Hernána Cortésa .


Hernán Cortés

Odważny, intuicyjny i dyplomatyczny Hernán Cortés przeszedł do historii jako człowiek, któremu udało się ujarzmić potężny i ogromny lud meksykański. Jego nazwa nawiązuje do jednego z najbardziej pamiętnych wydarzeń podboju: dialogu z Moctezumą Xocoyotzinem.

Po przyjęciu gości Cortés aresztował Moctezumę, powodując niezadowolenie rdzennej ludności. To, co stało się potem, jest już znane wszystkim: miasto zostało zajęte i po 75 dniach oblężenia upadło 13 sierpnia 1520 r. a na jego ruinach powstała stolica Nowej Hiszpanii, której Cortés został gubernatorem i Kapitanem Generalnym

W serialu gra go Oscar Jaenada , słynny hiszpański aktor z doświadczeniem w Hollywood, który w Meksyku znany jest jako Mario Moreno w Cantinflas (2014) i Luisito Rey w Luis Miguel: La Seria .


hernan hernan tnie serie
Dopamine

Marina

Pochodząca z małego miasteczka w południowo-wschodniej Veracruz, Marina była córką lokalnego wodza, który stracił życie, gdy była dzieckiem. Po tym, jak matka wyszła za mąż za innego miejscowego wodza regionu, dziewczynka została sprzedana jako niewolnica, należąca do wodza Tabasco.

Po przybyciu na ziemie meksykańskie Cortes zmierzył się z ludem Tabasco, wygrywając jednogłośnie. Aby uspokoić półwysep, szef dworu Tabasco podarował im około dwudziestu niewolników, w tym „La Malinche”. Od tego momentu młoda kobieta towarzyszyła Cortesowi w jego podróży do Tenochtitlan, odgrywając podstawową rolę: tłumacza. Mówi się, że dzięki niej podbój Meksyku został sfałszowany.

W serialu gra ją Ishbel Bautista , która debiutuje na ekranie tym projektem.


seria hernan malinche
Dopamine

Pedro de Alvarado

Jego nazwa nawiązuje do ważnego faktu w historii podboju: la Matanza del Templo Mayo . W połowie maja 1520 roku Meksykanie przygotowywali się do świętowania Toxcatl, uroczystości, w której będą czcić Huitzilopochtli, ich tytułowego boga. Kilka dni wcześniej Hernán Cortés przeprowadził się na wybrzeże Zatoki Perskiej, aby walczyć z Pánfilo de Narváez, innym zdobywcą, którego Diego de Velázquez wysłał do Meksyku, aby go aresztować.

W serii jest interpretowany przez Michela Browna , którego widzieliśmy w   Cásese quien pueda  (2014),   Rumbos paralelos   (2016) i serialu Falco , na Prime Video.


seria hernan pedro de alvarado
Dopamine

Moctezuma II

Moctezuma Xocoyotzin, dziewiąty huey tlatoani narodu meksykańskiego, stał na tronie na początku XVI wieku, kiedy Imperium było u szczytu. Za jego panowania zdominował, ograbił i podbił inne ludy regionu. To spowodowało, że po przybyciu Cortesa wielu z nich dołączyło do jego szeregów po przybyciu do México-Tenochtitlan.

Moctezuma II zmarł w dziwnych okolicznościach.

W serialu gra go Dagoberto Gama , bohater Morelos (2012) i uczestnik filmów takich jak Amores perros (2000), El infierno (2010) i Pastorela (2011).


seria hernan moctezuma
Dopamine

Cuitláhuac

Ogłoszony wrogiem półwyspu, to on zorganizował i skierował meksykańską organizację przeciwko armii Hernána Cortesa, co doprowadziło ich do ucieczki w tak zwanej Noche Triste.  Cuitláhuac próbował wzmocnić swój oddział żołnierzami z wiosek peryferyjnych; Jednak przez obawy wywołane długimi latami rządów meksykańskich nie powiodły się.

Po nieudanym ataku na siły hiszpańskie przywódca Meksyku buł prześladowany przez Cortesa i jego armię. W końcu zmarł na ospę, jedną z wielu chorób, które przynieśli ze sobą Hiszpanie.

W serii jest interpretowany przez Antonio Trejo , który wcześniej grał w serialu Paramedic i El César .


Hernan Cuitlahuac Series
Dopamina

Xicotencatl

Władca miasta Tlaxcala sprzeciwiał się poparciu wojsk półwyspu w planach podboju Tenochtitlan. Jednak pokonany przez nich był zmuszony był dołączyć do szeregów Cortesa. W drodze do Tenochtitlan Xicotencatl uciekł, zdobywając nienawiść Cortesa, a w konsekwencji karę śmierci.

W serialu gra go Jorge Antonio Guerrero , meksykański aktor, który w niecały rok grał trzy kluczowe postacie współczesnej meksykańskiej popkultury: Cadete Tello w Luis Miguel: La seria ; Fermín en Roma (2018) i Mario Aburto w Historii przestępstwa: Colosio .


seria hernan xicotencatl
Dopamine

Cristóbal de Olid

Uczestniczył w podboju jako kapitan obok Hernána Cortésa, gdzie wyróżniał się w bitwach o Centla i Tlaxcala. Po upadku Meksyku i Tenochtitlan Cortés wysłał go wraz z Pedro de Alvarado do Zatoki Honduras, z zadaniem zajęcia terytorium.

Jednak po przybyciu Olid sprzymierzył się z Diego de Velázquezem, gubernatorem Kuby, i zdradził Cortesa.

W serii jest on grany przez Victor Clavijo , hiszpańskiego aktora, protagoniste serii  La señora. a wcześniej grał Lope de Vega w  El ministerio del tiempo  , od Netflix .


hernan cristobal de olid
Dopamine

Bernal Díaz del Castillo

Zdobywca i kronikarz Bernal Díaz del Castillo służył Diego de Velázquezowi, gubernatorowi Kuby, aż dołączył do grona ekspedycji Hernána Cortesa.

Od 1519 roku był członkiem armii Pedro de Alvarado, aktywnie uczestnicząc w podboju Meksyku-Tenochtitlan. Jest autorem prawdziwej historii podboju Nowej Hiszpanii, którym starał się udokumentować starania armii półwyspu o przejęcie nowych ziem.

W serialu gra go Miguel Ángel Amor , jeden z aktorów słynnego hiszpańskiego dramatu León (2013), Victoriano Rubio.


Hernan Bernal Diaz del Castillo
Dopamine

Pierwszy sezon Hernána jest już dostępny w Prime Video.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *