Seria „Hernán” pokaże bogactwo kultury przedhiszpańskiej


Ishbel Bautista, która daje życie „La Malinche” i wyjaśnia, że ​​produkcja oparta była na rdzennych korzeniach i językach starożytnych cywilizacji


Ishbel Bautista, bohaterka serialu Hernán , podkreśliła wartość opowiadania o historii cywilizacji przedhiszpańskich, ponieważ były one tak bogate i piękne jak Imperium Rzymu czy Grecji, które były przedstawiane w filmach i telewizji niezliczoną ilość razy .

Aktorka, która daje życie „La Malinche”, powiedziała, że ​​jako dziecko martwiła się, dlaczego historia kultur przedhiszpańskich nigdy nie była pokazywana na ekranie, dodając, że produkcja oparta była na rdzennych korzeniach i językach aby pokazać piękno tych cywilizacji.

Ze swojej strony aktor Dagoberto Gama („Moctezuma”) powiedział, że serial, który zostanie wydany w przyszłym tygodniu zarówno w telewizji płatnej, jak i telewizji otwartej i „ streamingu ”, pomógł w wielu sprawach. Zarówno on, jak i obsada wyjaśnili wątpliwości i luki które mieli na temat historii podboju Meksyku.Mabel Cadena, który gra „Tecuelhuetzin”, podkreśliła zasoby technologiczne i produkcyjne serialu: „To ogromna produkcja, której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić, kiedy to robiliśmy. Jest w to zaangażowanych wiele osób i po raz pierwszy widzimy odbudowę Tenochtitlan w formacie 3D.

„Nowa technologia, nigdy wcześniej nie używana w Meksyku, pięć tysięcy kostiumów ręcznie tworzonych, podobnie jak malowidła ścienne. Wykonano nienaganną pracę rzemieślniczą i jest to treść, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy w naszej telewizji”.

Z drugiej strony Mabel podkreśliła znaczenie widoczności postaci kobiecych w historii Meksyku, ponieważ często się o nich zapomina, tak jest w przypadku „Tecuelhuetzin”, kobiety o której nie wspomina się w zapisach historycznych .

„Niewiele mówimy o kobietach, które były twarzą i fundamentalną częścią tego ważnego historycznego momentu, ponieważ bez„ Tecuelhuetzin ”nie byłoby sojuszu między Tlaxcaltecas i Hiszpanami, a zatem nie byłoby siły, która stawiałaby czoła Tenochtitlanowi”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *