Detrás de la montaña fot materiały promocyjne

„Detrás de la montaña”, historia konfrontacji i opuszczenia


w reżyserii Davida R. Romaya z Bennym Emmanuelem zachęca do refleksji na temat ojcostwa


w reżyserii Davida R. Romaya i koprodukowany przez  Filmadora Nacional i Los Güeros Films, “” pokazywany jest obecnie w Meksyku po tournee festiwali filmowych. Na przykład w Guadalajara w 34. edycji FICG film zdobył Premio Guerrero de la Prensa za najlepszy film fabularny oraz  Premio Mezcal a mejor actor dla Benny'ego Emmanuela.

„To bardzo prymitywna historia, opowiadająca o poszukiwaniu i przebaczeniu młodego człowieka, który obwinia swoją nędzę i wszystko, co dzieje się w jego życiu, ojca, ponieważ w dniu, w którym urodził się ten młody człowiek, ojciec go opuszcza. To negatywnie wpływa na jego życie. A jego motywacją jest poszukiwanie go, aby się z nim skonfrontować, potrzebuje odpowiedzi, musi wiedzieć: dlaczego odszedł? Musi znaleźć swoje pochodzenie, aby zacząć rozumieć swoją przyszłość. ” – mówi .

„Miguel” jest samotnym młodym mężczyzną, pracuje przy biurku w urzędzie, opiekuje się matką i marzy o miłości do „Carmeli”, jednej ze swoich stałych klientek. Śmierć matki zmusza go do zmierzenia się z przeszłością i podjęcia decyzji o odnalezieniu ojca. „Fajną rzeczą w „Detrás de la montaña ” jest to, że jest to film bardzo uniwersalny, każdy może go zidentyfikować, ponieważ uważam, że problem porzucenia przez rodziców jest czasami bardzo utajony”.

W związku z wyzwaniem ożywienia tej postaci Benny mówi, że dla niego było to jednocześnie interesujące i zabawne: „Ponieważ w tym sensie nie mam„ problemów z tatusiem ”, co ciekawe, podszedłem do przypadków ludzi dorastających z porzuceniem Z tego doświadczenia bardzo trudno jest zobaczyć sposób, w jaki postrzegają życie. Są ludzie, którzy są zainteresowani poznaniem osoby, która dała im życie, i tacy, którzy nie są absolutnie zainteresowani ich poznaniem ponieważ wierzą, że zdradą jest porzucenie ich, że to tchórzostwo; ale w rzeczywistości porzucenie przez rodziców jest czymś, co istnieje. Dla mnie było to interesujące, ponieważ musiałem zrozumieć problemy postaci, aby się z nią wczuć. ”

2019 był dobrym rokiem dla Benny'ego Emmanuela, film miał swoją międzynarodową premierę w Szanghaju. Zdobył nagrodę Ariel jako odkrycie aktorskie za film „De la infantil” Carlosa Carrery, wcześniej Mezcal w FICG za „ ”. Wydał także taśmę „Chicuarotes” w reżyserii Gael Garcíi i miał premierę na Netflix serialu “Historia de un crimen: Colosio” i “Yankee ” : „To był pozytywny rok, miałem okazję opublikować moją pracę w serialu, pokazałem, że potrafię tworzyć różne postacie, co jest również bardzo ważne. ” W 2020 roku wyda “Cosas imposibles” , film Ernesto Contreras. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź