Nominacje do Grammy ruszyły


, Alejandro San i kto jeszcze?


Rosalía może ukończyć ten niesamowity 2019 w pięknym stylu. To koniec roku pełnego uznania od opinii publicznej i krytyków, a nie przestają się sypać. Była wspaniałą zdobywczynią LOS40 Music Awards, gdzie otrzymała dwie statuetki. Następnie pozamiatała Latin Grammy w sumie z 5-ma gramofonami do swojego projektu El mal querer . A teraz, jako punkt kulminacyjny, pojawia się wydanie amerykańskie i … zabrzmiało także jej imię.

Alicia Keys i Bebe Rexha właśnie ogłosiły listę nominowanych, którzy mogliby zostać nagrodzeni  26 stycznia w Staples Center w Los Angeles, a kiedy dotarli do kategorii artysty objawienie, ogłosili imię  . Bez wątpienia Akademia zauważyła globalny wpływ Katalonki w tym roku.

W tej kategorii będzie musiała konkurować z  Black PumasBillie EilishLil Nas XLizzoMaggie RogersTank and the Bangas i Yol  . Prawda jest taka, że ​​będzie bardzo blisko, ponieważ są to nazwiska, które zrewolucjonizowały rynek w tym roku.Ale dla przypomnienia, nie jest to jedyna nagroda, jaką może zdobyć, ponieważ jest również nominowana w kategorii najlepszego albumu latynoskiego, miejskiego lub alternatywnego rocka . Będzie musiała konkurować między innymi z dwójką przyjaciół: J Balvinem i Bad Bunny.

To nie jedyny hiszpański artysta na liście. Alejandro Sanz jest ponownie zauważany przez Akademię, która nominowała #ElDisco jako najlepszy latynoski album pop. Sebastián Yatra , Maluma Ricardo Montaner i Luis Fonsi są nominowani wraz z nim .

Jeśli skupimy się na tym, kto prowadzi na tej liście nominowanych, musimy mówić kobieco. Z ośmioma nominacjami wyróżnia się Lizzo , artystka, której zajęło dwa lata, aby usłyszeć jej piosenkę, ale kiedy to osiągnęła, podbiła Stany Zjednoczone, przekształcając utwory takie jak Truth Hurts w autentyczne hymny.

Tuż za nią znajdują się Billie Eilish i Lil Nas X, każdy z 6 nominacjami . Dwa nazwiska, które były również bardzo obecne na listach sprzedaży i to nasuwa skojarzenie z nowym wpływem, który obejmuje do 62. edycji Grammy. Trójka faworytów będzie rywalizować w kategorii artystów objawień, wskazując, że mocno stawiają na nowe pokolenie artystów.

Oczywiście nie brakuje konsekrowanych nazwisk, a Ariana Grande podąża za nimi z pięcioma nominacjami. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź