Ukazała się seria opowiadająca o podboju Meksyku. Aktorzy Antonio Trejo i Michel Brown mówią o fabule i jej bohaterach: odpowiednio Cuitláhuac i Pedro de Alvarado
Właśnie prezentowany jest ośmioodcinkowy serial „Hernán”, a dwóch jego aktorów, Antonio Trejo, który gra Cuitláhuac, i Michel Brown, który reprezentuje Pedro de Alvarado, opowiadają o rozwoju tej wyprodukowanej historii przez Dopamine we współpracy z Onza Entertainment, która obejmuje trzy firmy telewizyjne: Amazon Prime, History Latin America i TV Azteca.
„Mamy świetną serię. Widziałem kilka rozdziałów i myślę, że jest to prezent dla Meksyku, ponieważ Tenochtitlan wygląda tak wyraźnie, tak żywe, jakbyś tam był, oprócz tego jest świetna historia, wspaniała obsada, z nienagannym scenariuszem. Do tego z poziomem produkcji, który, jak sądzę, w Ameryce Łacińskiej nie widzieliśmy nic podobnego w tym temacie ”, oznajmia Michel Brown.
Interpretator zdobywcy dodaje: „Jako aktor, posiadanie możliwości wcielenia się w taką postać i bycie częścią tak wspaniałej historii jest przywilejem. Bardzo warto ją zobaczyć, zwrócić na to uwagę, jest to seria, na którą musisz poświęcić czas, aby ją zobaczyć i nie robić innych rzeczy podczas oglądania. To inteligentny serial i świetny skład, oczywiście nie powstałby z tego powodu, gdyby nie potrzebny był bardzo duży poziom produkcji i pieniędzy, a dzięki współdziałaniu telewizji udało się opracować projekt tego kalibru. ”

Tymczasem Antonio Trejo wyjaśnia w wywiadzie, że jest to jego debiut na ekranie, ponieważ jego kariera rozwinęła się w teatrze. „Po zrealizowaniu czegoś tak dużego jako pierwszy projekt telewizyjny było to bardzo interesujące, oprócz honoru, że mogliśmy opowiadać o naszej meksykańskiej tożsamości, podboju, o miscegenacji, którą mieliśmy, i że po raz pierwszy zobaczymy to na ekranie , to bardzo szczęśliwa sytuacja, jestem bardzo podekscytowany. ”
Aktor gra Cuitláhuaca, brata Moctezumy, który jest częścią meksykańskiej szlachty, i podobnie jak on, Ishbel Bautista, która gra La Malinche, również ma swoją pierwszą szansę w telewizji, więc zaoferują świeżość tym postaciom. „Tylko ona i ja pochodzimy z teatru i anonimowości, z pracy z naszej lokalizacji. To my mogliśmy rzucić wyzwanie grania postaci w innym języku, co jest dość istotne. Serial stara się dokładnie przedstawić wszystko i koniecznie trzeba było działać w Nahuatl. Na przykład Ishbel, oprócz działania w Nahuatl, działa w języku Majów i hiszpańskim, którego uczy rdzenną ludność, dlatego nie jest dobra w znanym kastylijskim. Dla wszystkich było to wyzwanie,
Postrzeganie historii
O tym, jak zmienili sposób postrzegania historii Meksyku, zanim przystąpili do realizacji tego projektu, mówi Michel, który niewiele wiedział o przeszłości tego kraju. „Szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia o historii Meksyku, wiedziałem o Podboju, ale nigdy nie przesiąknąłem tym zbyt mocno. Tutaj mieliśmy możliwość, że zespół produkcyjny zrobił coś bardzo udanego, zajęło nam wszystkim sporo czasu – zanim zaczęliśmy kręcić – aby odbyć podróż, którą odbył Cortes, zrobiliśmy to w furgonetce z Veracruz, aby dotrzeć do wulkanów (Popocatépetl e Iztaccíhuatl) i wejdź do Tenochtitlán, zrobiliśmy to z archeologiem i historykiem. Naprawdę mieliśmy okazję poznać historię, poczuć miejsca, zrozumieć, gdzie się krzyżowali,
Antonio od dawna wznawia tekst Octavio Paza „ El laberinto de la soledad ”, który odnosi się do terminów takich jak chingada, La Malinche i innych słów, które są pozytywną lub negatywną częścią meksykańskiej tożsamości: „Seria daje nam możliwość przeglądu na te rozdziały naszej historii jako Meksykanie, naszego pochodzenia, a także, że wszyscy rozumieją, jak doszło do pomyłki, pod jakim względem doszło do Podboju, jakie były zalety i wady. Osobiście widzę, że jest wiele rzeczy do rozważenia, Meksyk został podzielony na dziesiątki miast, niektóre założone przez samych Meksykanów, i to także mówi nam, że Hiszpanie byli nie tylko przeciwko nim, ale także przeciwko Totonakasowi i innym plemionom, które tu były i z którymi sami Hiszpanie zawarli sojusze ”- mówi Antonio.
Michel podkreśla, że serial pokaże życie Hernána oczom ośmiu różnych postaci, więc każda z nich da mu inną narrację, zarówno bohatera, jak i złoczyńcę, lub z jego światłami i cieniami. „Oczywiście dla La Malinche Hernán jest jednym, a dla Moctezuma drugim, podobnie dla Alvarado lub Bernala. Historię Hernana poznasz w 360 stopniach, co wydaje mi się, że na ogół ma się wizję osoby, ale są inni, którzy mają ją zupełnie inaczej. Jednak wielkim sukcesem tego serialu jest spotkanie dwóch kultur tak różnych, dotyczących tego, jak potrafią się komunikować i rozumieć, ”podsumowuje.
Premiera
Serial, w którym występuje Oscar Jaenada jako Hernán Cortés, ma swoją premierę w Amazon Prime w czwartek, 21 listopada, w History 22’tego i w Azteca 7 w niedzielę 24 tego samego miesiąca.