La Camarista będzie reprezentować Meksyk podczas Oscara i Goyi w 2020 roku


Po otrzymaniu doskonałych recenzji na całym świecie, La Camarista zostaje wybrany do reprezentowania Meksyku na Oscarach i Goi w 2020 roku.


Zbliża się sezon nagród, a ze strony Meksyku kandydaci zostali ogłoszeni do dwóch najważniejszych nagród kinowych w 2020 r.,: Oscara i Goi.

Meksykańska Akademia Sztuki i Nauki Filmowej (AMACC) ujawniła, że La Camarista ( Lila Avilés ) będzie reprezentować Meksyk zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Hiszpanii. Decyzja została podjęta wśród 450 wyborców Akademii.

Na konferencji prasowej pod przewodnictwem Ernesto Contreras , prezesa AMACC, ogłoszono również, że Meksykański Instytut Kinematografii (IMCINE) wniesie 2 miliony peso na promocję filmu w celu ostatecznego wyboru obu nagród.

W tym roku było 11 filmów nominowanych do reprezentacji Meksyku na Oscara i Goya w roku 2020:  BelzebuthChicuarotes, ¿Conoces a Tomás?Las niñas bienLa camaristaEl complot mongolCría puercosSolterasOcho de cada diezOlimpia i Si yo fuera tu (tylko na Goya).

W przypadku Oscara wielokrotnie zdawało się, że statuetka będzie przeznaczona dla Meksyku (chociażby Labirynt Fauna ), ale po dziewięciu próbach Roma ostatecznie zdobył anagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego w zeszłym roku

Z drugiej strony, w przypadku Goyi podjęto 18 prób zdobycia nagrody dla najlepszego filmu iberoamerykańskiego i zwyciężyły:  Lo que importa es vivir (1987) od Luisa Alcoriza,  El callejón de los milagros (Zaułek cudów – 1995) od  Jorge Fons, i Roma (2019).


Wywiad-La-Camarista

Sukces ‚pokojówki

Pierwszy film Lili Aviles, którama bogate szkolenie i karierę jako aktorka teatralna, kontynuuje ze 100% aprobatą krytyków w Rotten Tomatoes , z 54 ocenami po międzynarodowej premierze. Odwiedziła ponad 50 festiwali i w tym roku została laureatką nagrody Ariel za najlepszą pierwszą operę.

„Myślę, że to ważny moment dla filmu takiego jak  La camarista. . Myślę, że łączy go ludzkość ”- powiedziała reżyser na konferencji prasowej AMACC.

„To radość, że zostaliśmy wybrani. To film, który powstał z miłością, z uczciwością i myślę, że to jest jego zaletą. Mamy nadzieję, że będziemy robić postępy ”- powiedziała Lila Aviles, która już teraz planuje podążać ścieżką reżyserii filmowej po tej ścieżce triumfu.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *