Filmy z Ameryki Łacińskiej, które mogą skraść Oscara


Pięć filmów z Ameryki Łacińskiej, w tym kolumbijskie „ Monos ” i brazylijska „A Vida Invisível”, są profilowane, aby konkurować o Oscara w 2020 roku.


W tym momencie, gdy stowarzyszenia krytyków i wyspecjalizowane związki zaczynają wręczać doroczne nagrody, wydaje się, że jest tylko jedna pewna nagroda do wręczenia podczas następnej gali Oscarów

Po zdobyciu Złotej Palmy podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes wydaje się , że południowokoreański film  Parasite Gisaengchung , 2019)jest pewniakiem za najlepszy film międzynarodowy  pierwszy, który dostarczy Akademia od czasu zmiany nazwy kategorii, która rozpoznaje najlepszy film w języku innym niż angielski.

W konkursie po Roma (2018) taśma Bonga Joon-ho wydaje się iść prosto na podium. Hiszpański film Dolor y gloria (2019), autorstwa Pedro Almodóvara , jest również silnym konkurentem, chociaż nie jest jeszcze możliwe, aby wiedzieć, czy miłość Hollywood do reżysera Manchego wystarczy, aby pokonać Koreańczyka, odpowiedzialnego za jeden z najbardziej uznanych filmów roku

Jednak niesprawiedliwe byłoby zakwalifikowanie konkursu na Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego jako coś pewnego. Zwłaszcza ze względu na rozmiar taśm, które wciąż znajdują się na liście wnioskodawców.

Belgijskie  Our mothers (2019); francuskie Les Misérables (2019); włoskie Il traditore (Zdrajca – 2019), szwedzkiw  And Then We Danced  (2019) czy polskie Boże ciało to tylko niektóre z wyraźnych opcji wśród nominowanych.

Ameryka Łacińska, jak zwykle, nie jest daleko w tyle, wysyłając do konkurencji niektóre z najbardziej uznanych tytułów roku.

Korzystając z ostatnich nominacji do Goya, wymieniamy 5 filmów z Ameryki Łacińskiej, które mogą wkraść się do nominowanych do najlepszego filmu międzynarodowego podczas następnej ceremonii Oscara.


Argentyna

La odisea de los giles (2019)

Giles Odysey Argentyna
K&S Films

Brazylia

La vida invisible de Eurídice Gusmao (A Vida Invisível, 2019)

niewidzialne życie eunickiego oscara
Canal Brasil

Chili

Araña (2019)

pająk filmowy Oscar
Bossa Nova Films

Kolumbia

Monos (2019)

małpy kolumbia oscar
Cine Colombia


Peru

Retablo (2019)

ołtarz filmowy Oscar
Siri Productiones

Nominacje do 92. gali Oscarów zostaną ogłoszone 13 stycznia.

Udostępnij
Sprawdź także  "Roma" wygrywa Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego

Zostaw odpowiedź