10 świetnych par meksykańskiego kina


Od Pedro Infante i Jorge Negrete po Omara Chaparro i Martę Higaredę, te 10 par podbiło historię kina meksykańskiego.


Miłość, przyjaźń lub rywalizacja. Od samego początku meksykańskie kino pokazywało na ekranie pary postaci, które z czasem stały się ikonami czasu i chwili, będąc w wielu przypadkach obecnymi w pamięci widza.


Pedro Armendáriz i Dolores del Río

Pedro Armendáriz i Dolores del Río , uważani są za jedną z najważniejszych par złotego wieku kina meksykańskiego, współpracowali pięć razy – Flor Silvestre (1943), María Candelaria (1943), Las abandonadas (1944), Bugambilia (1944) y La malquerida (1949) – wszystko z ręki reżysera Emilio „El Indio” Fernándeza .


Meksykańskie pary kinowe 1
MGM

Pedro Infante i Jorge Negrete

Chociaż pojawili się razem tylko w  Dos tipos de cuidado (1953), Pedro Infante i Jorge Negrete wygłosili wykład na temat tego, jak należy kręcić komedię w czasach, gdy kino oparte było na opowieściach melodramatycznych. Byli potworami na ekranie.


Meksykańskie pary kinowe 2
Estudios Churubusco Azteca SA

Chip i Capulina

Dziesięć lat kariery i ponad 30 filmów w ichfilmografii, Marco Antonio Campos i Gaspar Henaine , potocznie znani jako Chip i Capulina , stali się jednymi z najbardziej kultowych komicznycg par w 1960


Meksykańskie pary kinowe 3
Producciones Zacarías SA

Manolin i Shilinsky 

W latach 1945 i 1977, Manuel Sierra Palacios i Estanislao Shilinsky byli  sercem życia publicznego, dając Manolín i Shilinsky , komiczny duet, który charakteryzuje się niewiarygodną łatwością dokonywania śmiechu widowni.


Manolin Couples Mexican Cinema
Grovas Productions

Tin-Tan i Marcelo

Tin-Tan i jego cielesny Marcelo , jak nazywano ich w całym kraju, byli jedną z komicznych par meksykańskiego kina lat 60. Z ponad 30 filmami w swojej filmografii oboje żyli, robiąc to, co lubili najbardziej: rozśmieszać ludzi , swoją publiczność


Tin Tan i Marcelo
Estudios América

Polivoces

Składająca się z Enrique Cuenca i Eduardo Manzano grupa komiksowa Los Polivoces stała się jedną z ikon meksykańskiej komedii w drugiej połowie XX wieku. Choć ich kariera rozpoczęła się w telewizji, ich popularność sprawiła, że ​​wskoczyli do kina, gdzie wystąpili w ponad 15 filmach. 


wszechstronny
Oro Films

Santo y Blue Demon

Chociaż jego kariera zawodowa rozpoczęła się na szczycie ringu, El Santo i Blue Demon stale pracowali nad filmami, w których spotykali się z różnymi przedstawieniami zła: wampirami, wilkołakami i samym dr Frankensteinem.


święty i niebieski demon
Cinematográfica Sotomayor

Bracia Almada

Ikony videohome , znani z roli w ponad 300 westernach, bracia Almada stali się zjawiskiem społecznym. Mimo, że zostali ostro skrytykowani przez dziennikarzy, którzy zakwestionowali dyskurs swoich filmów i ciągłe przeprosiny za przemoc, dla nas ważna jest jedna rzecz: ich postać przekroczyła dziesięciolecia.


Bracia Almada
AMX Productions

Gael García i Diego Luna

Charolastras, jak są potocznie znani, po raz pierwszy pracowali razem w  Y tu mamá también  (2001), kultowym dla wieku , w którym grali odpowiednio Julio i Tenocha. Dzięki karierze, która doprowadziła ich do pracy w różnych krajach, Gael García i Diego Luna są jedną z najważniejszych par kinematograficznych meksykańskiego kina.

Gael Garcia i Diego Luna
20th Century Fox

Omar Chaparro i Martha Higareda

Dzięki współpracy, która rozpoczęła się od No manches Frida (2016), duet Chaparro-Higareda stał się jednym z najważniejszych i najbardziej dochodowych „Nowego Nowego Meksykańskiego Kina”. Teraz, wraz z premierą filmu  Tod@s Caen , mogą stać się najlepiej zarabiającymi aktorami w ostatnich latach.

omar chaparro martha higareda
Videocine
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *