7 meksykańskich aktorów, którzy triumfowali w Hollywood


To był imponujący rok, który niektórzy meksykańscy aktorzy spędzili w Hollywood


Nie sposób nie zauważyć: Meksykanie podbijają Hollywood. Nie trzeba patrzeć na napisy i odkrywać międzynarodowych twórców filmowych, którzy pełnią role scenarzystów, reżyserów, operatorów, redaktorów, scenarzystów i wielu innych; musisz tylko zobaczyć ekran i odkryć, że świecą w małych filmach lub dużych hitach.

Ale nie wszystko ogranicza się do postaci takich jak Guillermo del Toro , Alfonso Cuarón lub – zdobywca Złotego Globu – Gael García Bernal , ponieważ obecnie w Hollywood triumfuje meksykański aktor.

Oto 7 meksykańskich aktorów, którzy w 2019 roku podbili duże ekrany z całego świata (i patrzymy na tych, którzy ciężko pracowali, aby to zrobić to w przyszłym roku).


Luis Gerardo Méndez

Jeśli ktoś wyrzeźbił swoją drogę do Hollywood krwią, potem i łzami, to Luis Gerardo Méndez , który po podboju meksykańskiej publiczności takimi tytułami jak  Nosotros los Nobles y Club de Cuervos  udał się do mekki kina i, na szczęście to zrobił.

Méndez dołączył do  Adama Sandlera i Jennifer Aniston w Zabójczy Rejs ( Murder Mystery , 2019), być może najszczęśliwszym projekcie Sandlera wydanym na Netflix . Wkrótce zdobył miejscea w obsadzie Aniołków Charliego (Charlie’s Angels,  , 2019),  remaku w reżyserii Elizabeth Banks , z udziałem Kristen Stewart, Naomi Scott i Elli Balisnka .

W 2020 roku Meksykanin będzie kontynuował przygodę w amerykańskiej komedii Half Brothers , w której zagra jedną z głównych ról i zadebiutuje w produkcji.


Luis Gerardo Mendez Charles Angels
Luis Gerardo Méndez wraz z Kristen Stewart i Naomi Scott w Aniołach Charliego – Sony Pictures

Omar Chaparro

Chociaż pojawił się już w  I że ci nie odpuszczę  ( Overboard , 2018), dopiero po krótkim udziale w hicie Pokémon: Detectyw Pikachu ( Pokémon: Detective Pikachu , 2019) meksykański komik Omar Chaparro mógł zacząć przypuszczać, że osiągnął główną ligę.

Nie oznaczało to jednak, że Chaparro wycofał się z branży w Meksyku. Był również świetnym rokiem dla aktora na tym terytorium dzięki  No manches Frida 2 (2019); Tod@s caen (2019) i Los Rodríguez y el más allá (2019).


omar chaparro detektyw pikachu
Omar Chaparro w Pikachu – Warner Bros. Pictures

Eiza González

Eiza González , ta latynoska bomba, która zaskoczyła Hollywood, może również powiedzieć, że miała wspaniały rok.

Zaczęła w Sundance z Paradise Hills (2019); kontynuowała u Roberta Rodrigueza w  Alita: Battle Angel  ( 2019), następnie w niezależnym dramacie She’s Missing (2019), a kulminacją było  Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw  ( Fast and Furious: Hobbs & Shaw , 2019).

W przyszłym roku ta ambitna supergwiazda (jak sama się nazywa) będzie miała pełno dużych projektów: hit Bloodshot (2020); dramat I Care a Lot (2020) i mega tytuł Godzilla vs. Kong (2020).


Eiza Gonalez szybka i wściekła
Eiza González w Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – Universal Pictures

Diego Luna

Nie trzeba przedstawiać Diego Luny amerykańskiej publiczności. Aktor, potomek artystów scenicznych i rozpieszczony syn telewizji meksykańskie. Brał udział w odpowiednich projektach telewizyjnych ( Narcos: Meksyk ); filmach, które kończą się zdobywaniem nagród ( If Beale Street Could Talk ) i w najpopularniejszej sadze filmowej wszechczasów ( Star Wars ).

Nic więc dziwnego, że w końcu Luna ostatecznie skończyła pod kierunkiem tak znanego reżysera jak Woody Allen . Niestety, współpracowała z twórcą filmu w Nowym Jorku w jego najbardziej niefortunnym jak dotąd filmie na wiele sposobów:  A Rainy Day in New York  (  2019).

W 2020 roku Luna powróci na ekrany wraz z filmem Wander Darkly , z Sienną Miller , oraz oryginalną serią Disney + poświęconą kosmicznej postaci Cassian Andor.


Diego Luna do Rainy Day w Nowym Jorku
Diego Luna in A Rainy Day in New York – Imagem Filmes

Karla Souza

Chociaż Souza była już gwiazdą w Meksyku (dowód na to,  ¿Qué culpa tiene el niño?  – I co my teraz zrobimy?  ), jej prawdziwy potencjał rozwinął się w amerykańskiej telewizji dzięki serialowi  How to Get Away with Murder , w którym pozostała na ekranie przez 5 lat.

Jego przeniesienie do kina amerykańskiego było czymś, co wkrótce się pojawiło i dopiero w tym roku osiągnęła to dzięki Jacob’s Ladder (2019), remake’owi thrillera nowicjusza z Timem Robbinsem . W tej reinterpretacji historii Souza grała amerykańskiego żołnierza, któremu towarzyszy problematyczny koniec.

W przyszłym roku Meksykanka podzieli się sceną z Malinem Akermanem i Joe Manganiello w filmie The Sleepover (2020).


Karla Souza Meksykańscy aktorzy Hollywood
Karla Souza w Jacob’s Ladder – LD Entertainment

Eugenio Derbez

How to be Latin Lover (2017); Geostorm (2017);  The Nutcracker and the Four Realms  (Dziadek do orzechów i cztery królestwa, 2018);  I że ci nie odpuszczę (Overboard, 2018); To było kwestią czasu, że zajdzie dalej.

Robi to z Dora and the Lost City of Gold  ( Dora i Miasto Złota , 2019), gdzie dzielił ekran z Isabelą Moner , Evą Longorią i Michaelem Peñą .

W przyszłym roku pojawią się także projekty Derbeza, w tym serial  The Casagrandes  , Coda (2020) i komedia The Three Tenors (2020).


eugenio derbez hollywood meksykańscy aktorzy
Eugenio Derbez w Dora – Paramount Pictures

Adriana Barraza

Również w obsadzie Dora i Miasto Zlota  jest Adriana Barraza.

Brała udział, wraz z Camilą Mendes i Charlie Weber , w Coyote Lake (2019); Wystąpiła w Rambo: Ostatnia krew (2019) wraz z Sylwestrem Stallone i zabezpieczyła swoją obecność w Penny Dreadful: City of Angels , spin-offie słynnej serii Showtime.

Adriana Barraza Rambo Ostatnia krew
Adriana Barraza w Rambo: Ostatnia krew – Lionsgate

Wyróżnienia specjalne:

Po pojawieniu się w takich filmach jak: Siedmiu wspaniałych ( The Magnificent Seven , 2016) i Widows (2018), Manuel García Rulfo osiągnąć kolejny dobry tok w Hollywood dzięki Mary (2019), gdzie współtworzył – wystąpił z Gary Oldmanem . Zakończy także rok krótkim udziałem w 6 Underground (2019), pierwszym filmie Michaela Baya  w serwisie Netflix .

Gael García Bernal nie ograniczał się do Stanów Zjednoczonych, ponieważ nakręcił na Kubie francuski film Wasp Network (2019) oraz w Chile film Ema (2019) na zamówienie Pablo Larraína .

Ana de la Reguera nakręciła  Army of the Dead  (2020), nowy film Zacka Snydera , i zapewniła swój udział w nowej odsłonie  Noc oczyszczeniaThe Purge , w której wystąpi również Tenoch Huerta . 

Paola Núñez i Kate del Castillo pojawią się także w hicie o wielkich proporcjach kapitałowych: Bad Boys for Life (2020), wraz z Martinem Lawrence’em i Willem Smithem .

Demián Bichir miał także aktywny rok filmowania. Brał udział w drugim remake’u  The Grudge: Klątwa   ( The Grudge , 2020); nakręconym Godzilla vs Kong (2020),  Good Morning, Midnight   (2020) i powtórki Chaos Walking (2020). Ze swojej strony jego brat Bruno pracował przy thrillerze  Locked In (2020) i dramacie The Quarry (2020).

Niech 2020 przyjedzie!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *