„Red Flags” ma już datę premiery na atresplayer. Platforma Atresmedia stale poszerza swój katalog wraz z pojawieniem się nowych projektów. Nowy oryginalny serial „Red Flags” zostanie dodany do długiej listy ostatnich premier 7 kwietnia. Serial prezentuje także swój oficjalny zwiastun
„Red Flags”, będące pomysłem Nando Lópeza (autora „La edad de la ira”), to dramat dla nastolatków skupiający się na życiu seksualnym i emocjonalnym czwórki młodych ludzi. Dzięki ich doświadczeniom powstaje serial, który w bardzo bezpośredni sposób ukazuje seksualność pokolenia Z.
W serialu występują: Mar Isern, Diego Rey, Iria del Valle i Ibrahima Kone. Nakręconych w naturalnych warunkach w Madrycie, osiem odcinków składających się na sezon „Red Flags” to produkcja Atresmedia Televisión we współpracy z Zeta Studios.
Obsadę „Red Flags” uzupełniają: Gabriel Guevara, Diego Garisa, Pau Gimeno, Lizeth San Martín, Jacobo Camarena, Son Khoury, Laura Rozalén, Vera Cruz, Westley Camps, Xoan Fórneas, Oskar de la Fuente i Carlos Troya, a także m.in. inni .
Producentami wykonawczymi „Red Flags” są Montse García, Antonio Asensio, Paloma Molina i Xavi Toll, a Lucía Alonso Allende jest współproducentem wykonawczym. Scenariusz reżyserują Nando López i Estel Díaz, a reżyserią zajmą się Ian de la Rosa i Estel Díaz.
’Red Flags’
Toni (Diego Rey), Érika (Mar Isern), Luna (Iría del Valle) i Walter (Ibrahima Kone) są dobrymi przyjaciółmi, ale nie znają się osobiście. Obserwują się nawzajem tylko w sieci społecznościowej, która jest dla nich tak realna jak samo życie.
Tam cała czwórka dzieli się swoimi lękami, problemami, rozczarowaniami związanymi z ostatnimi doświadczeniami seksualnymi, co wystawia na próbę ich przekonania na temat życia, miłości i przyjaźni.
Mar Isern to Erika
Dojrzała, krytyczna, chętna do feministycznych i LGBTIQ+ odniesień, o nienormatywnej budowie ciała. Jest tak zafascynowana swoimi pomysłami, że łatwo może popaść w bezkompromisowość. Jej dojrzałość, a jednocześnie niepewność, wynikają w dużej mierze z doświadczeń związanych ze znęcaniem się i zmaganiami z zaburzeniami odżywiania (ED), które rozpoczęły się w okresie dojrzewania i pomimo wyzdrowienia nadal to nad nim ciąży.
Diego Rey to Toni
Ma obsesję na punkcie swojego ciała i nie opuszcza ani jednego dnia na siłowni, gdzie publikuje wiele selfie, na których pokazuje swoje mięśnie. Pasjonuje się muzyką, remiksuje piosenki i czasami gra jako DJ na imprezach. Gdy skończy studia, zacznie zarabiać pracując na siłowni i pomagać Leyre, jednemu z instruktorów. Nie żyje w ukryciu, ale też nie wyraża otwarcie swojego homoseksualizmu: jest plumofobem. Dla niego bycie gejem to jedno, a bycie pedałem to drugie. To uprzedzenie ma swoje korzenie w niepewności Toni’ego.
Iria del Valle to Luna
Luna, która wydaje się inna, nie jest Luną, jaka jest w rzeczywistości. Przynajmniej ona tego tak nie czuje, ale w jej otoczeniu – małym miasteczku na tyle oddalonym od stolicy, że dotarcie tam jest triumfem – nie jest łatwo to pokazać. Różnorodność odniesień nie jest zbyt duża, wszystko jest zrobione w jeden sposób, a wychodzenie poza standard, jeśli chodzi o ubiór, partnera czy zainteresowania, oznacza znalezienie się poza grupą.
Ibrahima Kone jako Walter
Jest jedynakiem, rasowym dzieckiem, mieszka z matką w dzielnicy mieszkalnej wyższej klasy średniej. Ona często podróżuje w związku z pracą redaktorki, co powoduje, że Walter spędza dużo czasu sam w domu. Studiuje drugi rok nauk społecznych i pasjonuje się czytaniem, częściowo dzięki wpływom rodziny. Pracuje jako bookstagramer i stara się zrobić karierę w literaturze bez konieczności uciekania się do pomocy matki.