Od reggaeton po vallenato, od komedii po dramat i podawanie piłki – platforma zapowiada nowe produkcje kolumbijskie
W serwisie Netflix wiedzą, że bycie Kolumbijczykiem oznacza znacznie więcej niż tańczenie reggaetonu, śpiewanie vallenato, „wyciąganie żartów ze wszystkiego”, nie omijanie telenowel i nieopisana pasja do piłki nożnej. Bycie Kolumbijczykiem to także opowiadanie historii, które sprawiają, że się uśmiechamy, pamiętamy, myślimy i które pozwalają nam zobaczyć siebie na ekranie. A jeśli chodzi o gusta, gatunki, platforma zapowiedziała dziewięć lokalnych produkcji, dzięki którym wszyscy poczujemy się bardziej kolumbijscy niż kiedykolwiek!
Dzięki „Ritmo Salvaje” Netflix odda hołd reggaetonowi w pikantnej historii pełnej muzyki, tańca i rywalizacji. Wyreżyserowany przez Simóna Branda, z udziałem Greeicy Rendóna i Pauliny Dávili, serial rozpoczął zdjęcia 15 marca w Bogocie i wkrótce pojawi się na platformie.
Ponadto w tym roku nie zabraknie dobrej dawki komedii wraz z premierą „Locombianos”, kolekcji 4 stand- upów z udziałem komików Freddy’ego Beltrána, Cataliny Guzmán, Pameli Ospiny i Diego Camargo; Juanpis, serial inspirowany ekstrawagancką i kontrowersyjną postacią Alejandro Riaño; Nada Es Igual, nowy stand-up od kultowego komika Lokilla Floresa; oraz serial o nowym formacie, który będzie łączył elementy monologów, szkiców i talk show z Alejandrą Azcárate w roli głównej.
Wizerunek
A ponieważ wiedzą, że piłka nożna jest religią dla Kolumbijczyków, w tym roku rozpocznie się kręcenie „Goles en Contra”, fikcyjnego miniserialu o skomplikowanych związkach między kolumbijską piłką nożną a handlem narkotykami, stworzony przez Pablo Gonzáleza i Camilo Prince’a (Historia de un Crimen: Colmenares, El Robo del Siglo).
Dla innych przyjdzie „Pálpito”, ekscytująca historia miłosna osadzona w mrocznym świecie handlu organami, z udziałem Michela Browna, Any Brendy Contreras i Sebastiána Martíneza; oraz „Perfil Falso”, pikantna opowieść o oszustwach w świecie randek internetowych, w której wystąpią Danilo Santos, Ana Lucia Domínguez, Rodolfo Salas, Renata Notni i Rubén Cortada.
Na koniec przypomnisz sobie w rytmie Diomedesa, dlaczego Vallenato jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Kolumbii, i odkryjesz historię stojącą za tą kontrowersyjną, ale uznaną postacią, w tym dokumencie wyreżyserowanym przez Jorge Durána i Jaime Barbosa.
Ponadto, dla wszystkich fanów najbardziej przeciętnego maga na świecie, 30 kwietnia na ekranach trafi drugi sezon „Chichipatos”.