Jenni Rivera fot. youtube

Jenni Rivera uwieczniona gwiazdą w Hollywood Walk of Fame: „To symbolizuje jej światło”


Piątka dzieci zmarłej meksykańskiej piosenkarki – Jacqie, Johnny, , Jenicka i Michael – przyjęła gwiazdę w jej imieniu


Zaledwie kilka dni przed jej 55. urodzinami  została uwieczniona 2783. gwiazdą w .

W czwartek (26 czerwca) meksykańska została uhonorowana przez pięcioro swoich dzieci – Jacqie, Johnny'ego, , Jenicka i Michaela – szczerymi przemówieniami, w których uczczono życie i zmarłej piosenkarki. Obecna była także diwa popu , jedna z najbliższych przyjaciółek Rivery, która jako jedna z pierwszych wyszła na scenę i podzieliła się kilkoma słowami.

„Myślę, że tylko może sprawić, że będę mówiła po angielsku” – powiedział Trevi. „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Honorujemy i świętujemy życie wybitnej kobiety. Dziś miłość i talent pokonują . Córka, siostra, kobieta, matka, przyjaciółka żyje dzięki nam wszystkim, którzy tu ją kochamy i podziwiamy. Dla mnie to zaszczyt być świadkiem tego uznania wraz z jej rodziną. Zatriumfowała w gatunku zdominowanym przez mężczyzn. Jenni jest niezapomniana i niepowtarzalna, ta gwiazda symbolizuje jej światło w naszych sercach. Dziś jest dzień świętowania, świętowania życia Jenni Rivera. Dziękuję Jenni, kochamy cię” – powiedział Trevi z widocznym wzruszeniem.Zdobycie gwiazdy w było czymś, o czym według jej dzieci Rivera nie tylko marzyła, ale co uważała za oczywiste, że ją to spotka. „Zrobiła to i fajniej jest powiedzieć, że zrobiła to z nieba” – stwierdziła Jenicka. „Myślałam, że zdobycie [gwiazdy] po jej śmierci jest niemożliwe, ale Bóg ma sposób, aby udowodnić, że ludzie się mylą”.

Chiquis, która poszła w ślady matki, wytyczając własną ścieżkę w regionalnej muzyce meksykańskiej, pamiętała odwagę swojej matki. „To zaszczyt być córką tak niesamowitej kobiety, kobiety, która osiągnęła tak wiele, ale jednocześnie być córką kobiety, która pozostawiła swój ślad na ziemi i w sercach tak wielu ludzi. Widzę ją w moim rodzeństwie i w was wszystkich” – powiedziała fanom, którzy zebrali się, aby zobaczyć odsłonięcie gwiazdy przed na Vine Street, sąsiadując z gwiazdą Seleny Quintanilli.

Syn Rivery, Mikey, nazwał to „surrealistycznym” momentem i porównał gwiazdę swojej matki do „zdobycia mistrzostwa”. Tymczasem najmłodsze dziecko uhonorowało hojność matki. „Zawsze chciała komuś pomóc, to napełniało jej serce radością. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby wszyscy byli bardziej podobni do mojej matki” – stwierdził Johnny.Jacqie jako ostatnia wyszła na scenę i uhonorowała swoją matkę pięknym przemówieniem. „To piękno dla popiołów. To nadaje jeszcze więcej sensu życiu mojej matki. Samotna matka goniąca za marzeniem, by dać lepsze życie swoim dzieciom. Żyła tak otwarcie, że inspirowała mężczyzn i kobiety na całym świecie, mogła wpłynąć na wielu swoim życiem i muzyką. To bardzo słodko-gorzki moment, ponieważ chciałabym, żeby mogła tu być i móc zobaczyć piękny uśmiech na jej twarzy czy usłyszeć dowcipne przemówienie, które wygłosi. Mamo, jesteśmy z ciebie dumni, dumni, że jesteśmy twoimi dziećmi i na zawsze będziemy wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobiłaś”.

Znana jako „La Diva de la Banda”, Jenni Rivera była najbardziej utytułowaną kobietą w regionalnym Meksyku i na listach przebojów  Billboard Latin, gdy tragicznie zginęła w katastrofie lotniczej w 2012 roku w wieku 43 lat. Wprowadziła ponad 30 piosenek do Regional Mexican Airplay, 15 z nich znalazło się w pierwszej 10. Na liście przebojów Hot Latin Songs umieściła łącznie 25 piosenek, dwie znalazły się w pierwszej 10: „Ahora Que Estuviste Lejos” i „La Misma Gran Señora”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź