Pedro Suárez-Vértiz fot facebook

Pedro Suárez-Vértiz, ikona peruwiańskiego rocka, zmarł w wieku 54 lat


Znany z takich hitów jak „Los globos del cielo” przestał występować 10 lat temu z powodu choroby


Według władz miejskich Miraflores i lokalnych źródeł informacji, ikona peruwiańskiego rocka zmarł w czwartek (28 grudnia) w swojej rezydencji w dzielnicy Miraflores w Limie w . Miał 54 lata.

Według lokalnej peruwiańskiej stacji radiowej RPP, która powołuje się na źródła policyjne, i odpowiedzialny za takie hity jak „Los globos del cielo” i „Me estoy enamorando” zmarł na atak serca.  cierpiał na dyzartrię spowodowaną opuszkowym zespołem nerwowo-mięśniowym – chorobą utrudniającą mówienie i oddychanie, przez co przez ostatnie 10 lat nie występował na scenie.

Śmierć artysty potwierdziła gmina Miraflores w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na portalu X.„Z gminy Miraflores wyrażamy ubolewanie z powodu śmierci Pedro Martína José Maríi Suáreza-Vértiza Alvy, wybitnego mieszkańca naszej dzielnicy, , piosenkarza, kompozytora, producenta i pisarza. Składamy najszczersze kondolencje jego bliskim, rodzinie i przyjaciołom” – napisano w oświadczeniu.

Zarówno koledzy, jak i fani złożyli kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych.

https://www.instagram.com/p/C1Zuw4JAOHm/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0d08a028-7721-47ed-9eb9-12323bdc5cd4Inny peruwiański piosenkarz i autor tekstów, Gian Marco, opublikował zdjęcie dwóch artystów dzielących scenę, któremu towarzyszyło szczere słowa: „Ostatni raz rozmawialiśmy 13 listopada. Pozostaję przy wszystkim, co mi powiedziałeś, przy twoim bardzo szczególnym sposobie mówienia. Właśnie taki byłeś. Z Tobą nie było półśrodków… byłeś dowcipny, kreatywny… absolutnym miłośnikiem gitar […] Ze wszystkich Twoich piosenek wolę „Me Elevé”… towarzyszyła mi ona w trudnych chwilach i teraz zostanie we mnie na zawsze” – stwierdził.Pedro Martín José María Suárez-Vértiz Alva (jego prawdziwe imię) urodził się 13 lutego 1969 roku w mieście Callao w . Muzyk, pisarz, , i producent był częścią zespołu Arena Hash w latach 80., a zadebiutował solowo w 1993 roku albumem No Existen (Técnicas para olvidar). Jego dyskografia obejmuje albumy Póntelo en la lengua (1996), Degeneración actual (1999), Play (2004), Talk show (2006) i Amazonas (2009).Jego wpływ na scenę muzyczną Ameryki Łacińskiej znalazł odzwierciedlenie w takich hitach jak „Los globos del cielo”, uznanym przez Billboard za ponadczasowe arcydzieło hiszpańskiego rocka. Inne popularne piosenki Suáreza-Vértiza to „Cuando pienses en volver”, „Cuéntame” i „Un vino, una cerveza”.

Pozostawił żonę Cynthię Martínez i trójkę dzieci.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź