Armando Manzanero umiera po walce z COVID-19


Manzanero, lat 85, został zaintubowany w celu uzyskania wspomagania oddechu; po lekkiej poprawie piosenkarz i autor tekstów zmarł z powodu zatrzymania akcji serca


Według dr Javiera Villagroya Armando Manzanero zmarł w poniedziałek o godzinie 3:20 w wyniku zatrzymania akcji serca po walce z COVID-19 .

Manzanero nie będzie miał pogrzebu ze względu na wspólną umowę między nim a rodziną, więc jego ciało zostanie poddane kremacji, jak twierdzi Rosy Pérez, przedstawicielka Susany Zabaleta, będąca jednocześnie częścią zespołu artysty.

Andrés Manuel López Obrador ( AMLO) potwierdził śmierć podczas porannej konferencji.  „Muszę żałować śmierci Don Armando Manzanero, to jest coś bardzo smutnego. Don Armando Manzanero to wielki kompozytor, jeden z najlepszych w kraju, a do tego człowiek wrażliwy, także społeczny działacz” – powiedział.

Ze swojej strony Sekretarz Kultury Alejandra Frausto potwierdziła śmierć Manzanero na portalach społecznościowych: „Z wielkim bólem informuję o śmierci maestro Armando Manzanero, jednego z największych kompozytorów w Meksyku. Jego piosenki są definitywną częścią sentymentalnego wykształcenia Meksykanów. Hojny i uśmiechnięty, zawsze oddany kulturze. Dziękuję za wszystko „Raport medyczny Armando Manzanero

U autora El autor de „Adoro” y „Esta tarde vi llover” zdiagnozowano chorobę 17 grudnia, a pięć dni później intubowano z powodu problemów z tlenem.

Według doniesień medycznych z zeszłej środy, według rodziny Armando Manzanero, kompozytor, mimo znaczącej poprawy natlenienia krwi, nadal był intubowany. Później doniesiono, że u piosenkarza oraz autora tekstów poprawia się stan płuc i zostanie ekstubowany za kilka następnych dni; Jednak ostatecznie przegrał bitwę z powodu zatrzymania akcji serca.

„Armando Manzanero, zawsze żywotny iz niezwykłą siłą, przez cały czas dziękował ze swojego telefonu komórkowego za przesłanie wsparcia, jakie otrzymał. W jego stanie zdrowia oznaczało to fizyczne wyczerpanie, więc lekarze specjaliści zdecydowali się go intubować za pełną zgodą i zezwoleniem samego Manzanero na otrzymanie wspomagania oddychania i tym samym umożliwienie jego układowi oddechowemu powrotu do zdrowia ”- powiedziano w oświadczeniu.

Według personelu medycznego piosenkarz miał optymistyczny stan zdrowia.

Kim był Armando Manzanero?

Urodzony w stanie Jukatan (na wschodzie) Manzanero był jednym z najbardziej charakterystycznych kompozytorów współczesnej muzyki meksykańskiej, twórcą „Somos novios” i „Contigolearned”, utworów wykonywanych przez niego i różnych artystów, takich jak Luis Miguel i Alejandro. Fernandez. Nagrał ponad 400 piosenek, z których ponad 50 osiągnęło międzynarodową sławę.

Manzanero jest szeroko znany w Ameryce Łacińskiej, a w 2014 roku jako pierwszy Meksykanin otrzymał za swoją karierę honorową nagrodę Grammy.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *