Serielizados Fest

Serielizados Fest zamyka swoją dziesiątą edycję bijąc rekordy


10. edycja festiwalu przekroczyła 10 000 widzów w Barcelonie i Madrycie, natomiast internetowa edycja Festiwalu na Filminie przekroczyła 200 000 widzów


10. edycja zgromadziła rekordową widownię – podczas jej osobistej edycji w Barcelonie i Madrycie, które odbyły się w dniach 17–28 października, wzięło udział ponad 10 000 widzów.

Ponadto edycja internetowa za pośrednictwem Filmin przyciągnęła 203 150 widzów, przekraczając ponad 158 000 widzów poprzedniej edycji, co umocniło jako drugi online w Hiszpanii. Pięć najczęściej oglądanych seriali na platformie to: Little Bird, The Long Shadow, Sous Controle, Headhunters i Peep Show.

Ze swojej strony widzowie z Madrytu i Barcelony wypełnili sesje takimi wydarzeniami, jak światowe premiery „Esto no es Suecia” w reżyserii Ainy Clotet i Mar Coll (RTVEPlay, 3cat), „Luz en la oscuridad ” Carlesa Porty (Movistar + ) czy „Déjate ver”, nowe dzieło między innymi Álvaro Carmony.

Mistrzowskie kursy Jessego Arsmtronga (twórcy Succession) i międzynarodowego gościa festiwalu czy też prezentacja La Mesías jego twórców Javiera Calvo i Javiera Ambrosiego to jedne z najchętniej obserwowanych wydarzeń festiwalu.

Jeśli chodzi o zwycięzców sekcji oficjalnej, zwycięzcą tej edycji został kanadyjski Little Bird stworzony przez Hannah Moscovitch, Zoe Hopkins i Shannon Masters. Jury w składzie Mireia Vilapuig, Joana Vilapuig, Gaelle Duverger i Stepan Hulik podkreśliło: „To mocna i poetycka narracja. Bo to ważna historia, którą trzeba opowiedzieć. Ma moc poruszania i ekscytowania bez szantażowania opinii publicznej”.

Little Bird zdobyło także nagrodę Jury Młodych z Madrytu (ECAM). Z kolei Młode Jury z Barcelony (URL-Blanquerna) nagrodziło Best Interests napisany przez Jacka Thorne'a (The Virtues) z Sharon Horgan i Michaelem Sheenem w rolach głównych.

Zwycięzcy 10. edycji chcieli także docenić twórczość wiodącej aktorki Sihame, Ahlaam Teghadouini. ze specjalnym wyróżnieniem podkreślającym „Jej występ jest podstawowym elementem przedstawienia, dlatego ważne jest podkreślenie jej złożoności i genialnego, wielowarstwowego występu. Aktorka odważyła się udać w ciemne i nieprzyjemne miejsca”.

10. edycja Serielizados Fest odbyła się w dniach 17-21 października w Barcelonie w przestrzeniach takich jak CCCB, Sala Phenomena, CASA SEAT i Auditori Blanquerna.

Z kolei edycja madrycka, która odbyła się w dniach 24–28 października, odbyła się w Akademii Filmowej, Cine Estudio del Círculo de Bellas Artes i Cinesa Proyecciones. Natomiast edycja internetowa na Filminie trwała od 17 do 29 października.

Serielizados Fest ma wsparcie Popitas, CUPRA, Cervezas Ambar, CASA SEAT, CCCB, DAMA, SGAE Catalunya, Universitat Ramon Llull – Wydział Komunikacji i Stosunków Międzynarodowych Blanquerna (URL), Rady Miasta Barcelony, ICEC-Generalitat de Catalunya, Rady Miasta z Madrytu oraz platform i kanałów takich jak AMC, SundanceTV, HBO Max, Filmin, Movistar Plus+, atresplayer, Disney+, CaixaForum+, 3Cat, RTVE.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź