Anitta, Maná, Peso Pluma i inni wystąpią na Viña del Mar 2024


Sześciodniowe wydarzenie zaplanowano na początek przyszłego roku


Viña del Mar 2024 zaplanowany jest na luty. Od 25 lutego do 1 marca a wystąpią tam gwiazdy: , , Manuel Turizo, Andrea Bocelli, Miranda!, , Men at Work, , , Peso Pluma, i .

Skład został ujawniony w środę (8 listopada) przez Macarenę Ripamonti, burmistrz Viña del Mar w . „Cieszymy się, że możemy z wyprzedzeniem zamknąć skład artystów muzycznych festiwalu , osiągając równowagę, z najlepszymi przedstawicielami dla wszystkich grup wiekowych i publiczności. Było to wielomiesięczne dzieło współpracy z całą produkcją i organizacją wydarzenia, aby rodziny mogły się nim dobrze bawić” – stwierdził Ripamonti w oświadczeniu.

Każdego dnia wystąpi dwóch wykonawców. W niedzielę 25 lutego na scenie wystąpią: i Manuel Turizo. Andrea Bocelli – który zadebiutuje w Viña del Mar u boku swojego syna Matteo Bocellego – i Miranda! zaśpiewają w poniedziałek. We wtorek wystąpią i Men at Work;  i w środę;  i w czwartek; a na zakończenie wydarzenia w piątek 1 marca na scenie pojawi Peso Pluma i .

Międzynarodowy Piosenki Viña del Mar, zapoczątkowany w 1960 roku, odbywa się co roku w Quinta Vergara, amfiteatrze na 15 000 miejsc, położonym w chilijskim mieście Viña del Mar, w regionie środkowego wybrzeża Valparaíso.

W ciągu sześciu dni w wydarzeniu wystąpią supergwiazdy, wschodzący piosenkarze i lokalni artyści rywalizujący o srebrne, złote i platynowe „Gaviotas”. O nagrodach decyduje jury przy pomocy widzów z domów, choć tak zwany „potwór” – publiczność obecna w Quinta Vergara – niewątpliwie ma ogromną siłę oddziaływania swoimi owacjami i okazjonalnymi buczeniami.

63. doroczny festiwal Viña del Mar będzie transmitowany przez Canal 13 i Televisión Nacional de ,
a platforma streamingowa Star+ będzie transmitować go w całej Ameryce Łacińskiej . Billboard będzie transmitował go za pośrednictwem swoich platform cyfrowych.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się w czwartek 16 listopada, a przedsprzedaż (dla klientów Claro) i sprzedaż ogólna następnego dnia. Zdaniem organizatorów ceny pozostaną takie same jak w przypadku wydarzenia w 2023 roku.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź