Manuel Turizo fot. Instagram @manuelturizo

Caliber 50, Manuel Turizo, Myke Towers, Peso Pluma i inni wystąpią na gali Billboard Latin Music Awards 2023


, , , , , , Tini i Yandel również znaleźli się wśród wykonawców tegorocznej gali rozdania nagród.


Calibre 50, , , , , , , , , , Tini orazz Yandel zostali potwierdzeni na gali 2023, która odbędzie się w czwartek, października 5.

Billboard  i Telemundo ogłosiły we wtorek (5 września) pierwszą rundę wykonawców, która wystąpi na scenie w Watsco Center w Coral Gables na Florydzie. Program będzie transmitowany na żywo w Telemundo i jednocześnie w hiszpańskiej rozrywkowej sieci kablowej Universo, w Peacock i aplikacji Telemundo. W całej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach będzie dostępne w Telemundo Internacional.

W tym roku meksykańska sensacja muzyczna znajduje się na czele listy finalistów z 21 nominacjami w 15 kategoriach, w tym Artysta Roku, Autor tekstów roku, Artysta roku z listy Global 200 Latin i Najlepszy album roku w Ameryce Łacińskiej. Jego współpraca z Eslabonem Armado „Ella Baila Sola” została uhonorowana sześcioma nominacjami. A jego hit nagrany z Yng Lvcasem „La Bebe” rywalizuje w pięciu kategoriach.

Za Peso Plumą plasują się Bad Bunny i Grupo Frontera z 15 wzmiankami każdy, w tym cztery razem za współpracę „un X100to”, Karol G ma 13, a Shakira i Fuerza Regida po 12. Pełną listę finalistów znajdziesz tutaj.

Jak niedawno ogłoszono, Los Angeles Azules otrzyma nagrodę za całokształt twórczości podczas Latin Billboard Music Awards 2023, a Ivy Queen zostanie uhonorowana nagrodą Icon Award.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź