VMA23 (źródło: Biuro prasowe Paramount)

Anitta została dodana do wykonawców gali MTV Video Music Awards 2023


Wystąpią także Doja Cat, Lil Wayne, Kelsea Ballerini i TOMORROW X TOGETHER


Doja Cat, Lil Wayne, , Kelsea Ballerini i TOMORROW X TOGETHER dołączają do listy artystów, którzy wystąpią na gali  2023. Show będzie emitowane na żywo w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey we wtorek, 12 września.

powróci na scenę MTV, gdzie wykona składankę hitów ze swojej najnowszej EP-ki Funk Generation: A Favela Love Story. Anitta wykonała także składankę w zeszłorocznym programie, na który składały się „Envolver”, „Bola Rebola” i „Vai Malandra”. W zeszłym roku Anitta zdobyła tytuł najlepszej latynoski za „Envolver”, stając się pierwszą brazylijską artystką, która zabrała do domu nagrodę MTV Moon Person. Anitta jest w tym roku nominowana w tej samej kategorii za „Funk Rave”.

Do tej piątki nowych wykonawców dołączą wcześniej ogłoszeni Demi Lovato, Karol G, Måneskin i Stray Kids. Ponadto Shakira otrzyma nagrodę Video Vanguard Award i po raz pierwszy od 2006 roku wystąpi na żywo na gali VMA.

Sześciu z pierwszych 10 artystów ogłoszonych jako wykonawcy tegorocznej edycji nagród pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, co pokazuje, jak scena muzyczna stała się w ostatnich latach bardziej globalna. Shakira i Karol G pochodzą z Kolumbii; Stray Kids i TOMORROW X TOGETHER pochodzą z Korei Południowej; Anitta pochodzi z Brazylii; Måneskin pochodzi z Włoch.

To znacznie bardziej międzynarodowa obsada niż inauguracyjne VMA w 1984 roku, na którym wystąpiło pięciu amerykańskich wykonawców (Madonna, Huey Lewis & the News, Tina Turner, ZZ Top i Ray Parker Jr.) oraz dwóch Brytyjczyków (Rod Stewart i David Bowie, ten ostatni reprezentowany jest przez nagrany wcześniej występ z Londynu).


ANITTA by Gabriela Schmidt
ANITTA by Gabriela Schmidt (źródło: Biuro prasowe Paramount)
Udostępnij

Zostaw odpowiedź