Nagrody Emmy zostały przełożone na 2024 rok z powodu strajku aktorów i scenarzystów w USA


Wcześniej odroczono nagrody np. w 2001r, po atakach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych


Ceremonia rozdania nagród została przesunięta na styczeń roku decyzją Akademii Telewizyjnej i sieci Fox, w związku ze strajkiem, który od dłuższego czasu prowadzą związki zawodowe aktorów i scenarzystów, jak poinformowała amerykańska prasa.

To odroczenie rozdania nagród jest pierwszym, odkąd podjęto decyzję o przesunięciu rozdania nagród z września na listopad 2001 r. z powodu ataków w Stanach Zjednoczonych w tamtym roku.

Obecny strajk, pierwszy równoczesny i scenarzystów od sześciu dekad, wymusił wstrzymanie produkcji, zdjęć i promocji produkcji.

Specjalistyczne media The Hollywood Reporter poinformowały, że doroczna ceremonia wręczenia nagród, której transmisja w telewizji była zaplanowana na 18 września, została przesunięta na styczeń przyszłego roku, chociaż wciąż nie ma ostatecznej daty.

„Zarówno Akademia Telewizyjna, jak i sieć Fox wciąż rozmawiają o tym, na kiedy wydarzenie zostanie przełożone” – powiedział The Hollywood Reporter.

Magazyn, który powołuje się na źródła zbliżone do programu nagród, poinformował, że „idealna” edycja Emmy nie odbędzie się, dopóki Screen Actors Guild of America (SAG-AFTRA, skrót w języku angielskim) i scenarzyści nie dojdą do porozumienia z Porozumieniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych.

Ze swojej strony magazyn Variety poinformował, że wiadomość o przełożeniu gali została już przekazana usługodawcom zaangażowanym w organizację gali.

Związki aktorów i scenarzystów domagają się od swoich członków, aby w czasie strajku nie nagłaśniali swojej pracy, co dotknęłoby zarówno prezenterów, jak i gości, a nawet laureatów ceremonii wręczenia nagród w branży rozrywkowej.

Magazyn przypomniał, że szesnaście z 25 nagród przyznanych podczas gali Emmy w 2022 roku trafiło do aktorów lub scenarzystów.

Obecnie aktorzy domagają się m.in. regulacji co do sztucznej inteligencji, wyższego wynagrodzenia w ramach rekompensaty, jaką otrzymują za każdym razem, gdy serwis streamingowy sprzedaje prawa do produkcji na nowy rynek, podwyższenia płacy minimalnej.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź