Producent Federico Vindver i Yahritza y Su Esencia, Yahritza Martinez, zostaną uhonorowani na SESAC Latina Awards 2023


Ceremonia odbędzie się 27 czerwca w Los Angeles


Argentyński   i , wokalistka , otrzymają specjalne wyróżnienia podczas nadchodzącej gali SESAC Latina Awards 2023.

SESAC przyzna Vindverowi tytuł producenta roku, a 16-letniej Martinez nagrodę przełomowego autora piosenek. Podczas ceremonii, która odbędzie się 27 czerwca w Los Angeles, ogłoszeni zostaną również zwycięzcy piosenki roku, wydawcy roku i autora piosenek roku — zarówno w rytmach regionalnych meksykańskich, jak i popowo-latynoskich.

„Uwielbiamy każdą okazję, by wyróżnić naszych utalentowanych partnerów w społeczności latynoskich twórców piosenek i nie mogę się doczekać spotkania wszystkich na noc świętowania” – powiedział Sam Kling, dyrektor kreatywny SESAC Performing Rights. „Piosenki i duch podczas SESAC Latina Music Awards zawsze sprawiają, że jest to cudownie wyjątkowy i wyjątkowy wieczór.

Vindver współpracował z takimi artystami jak Jennifer Lopez, Ricky Martin, Marc Anthony, a ostatnio z Christiną Aguilera przy jej hiszpańskojęzycznym albumie Aguilera, który był nominowany do albumu roku na Latin Grammys 2022.

„Vindver to jedyny w swoim rodzaju wszechstronny , autor tekstów i multiinstrumentalista, który współpracował z największymi nazwiskami w branży muzycznej” – powiedziała Celeste Zendejas , wiceprezes SESAC Latina. „Dodatkowo doceniamy wszystko, czego Yahritza dokonała w swojej karierze w tak młodym wieku – pobiła kilka rekordów nie tylko jako artystka, ale także jako autorka tekstów”.

Z „Soy El Único”, debiutanckim singlem , Martinez przeszła do historii list przebojów jako najmłodszy latynoski wykonawca, który znalazł się na liście  Hot 100, kiedy utwór zadebiutował na 20. miejscu w zeszłym roku. Następnie ich debiutanckie EP, zawierające siedem utworów, Obsessed, zajęło pierwsze miejsce na liście Regional Mexican Albums (z dnia 7 maja 2022 r.). Martinez jest tylko jedną z dwóch kobiet (drugą jest  ), które osiągnęły pierwsze miejsce na  liście Latin Songwriters .

Udostępnij
Sprawdź także  Podwójna radość dla Davida Otero: platynowa płyta i zapowiedź singla

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź