SPI i galicyjska firma produkcyjna CTV będą rozwijać międzynarodowe projekty fabularne


Ten strategiczny sojusz został podpisany w celu identyfikacji, rozwoju i koprodukcji fikcji audiowizualnej dla Portugalii oraz Hiszpanii


W środę, 18 stycznia, podpisana została umowa o współpracy między SPi a galicyjską firmą produkcyjną , w celu uzgodnienia strategicznych aliansów dla rozwoju międzynarodowych projektów fabularnych.

Porozumienie, które odbyło się w hotelu Araguaney-Puente de Culturas de Galicia, podpisali dyrektor Grupo SP Televisão, Jorge Marecos, dyrektor i dyrektor finansowy SPi, Pedro Rosa, szef Business and Co-productions SPi , Manuel Claro dyrektor ds. treści SPi, Pedro Lopes, oraz odpowiednio prezes i dyrektor , Ghaleb Jaber Ibrahim i Xosé Arias.

Umowa ustanawia wspólny rozwój i koprodukcję dwóch projektów audiowizualnych fabularnych na terytorium Portugalii i Hiszpanii, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia obu firm produkcyjnych, takie jak Back Home nadawany przez RTP i TVG oraz Motel Valkirias.

Jaber Ibrahim podkreślił, że jest to „pozytywny sojusz” i że jego celem jest „wyjście poza iberyjską granicę i wejście na międzynarodowy rynek z produkcjami wszelkiego rodzaju” – powiedział prezes CTV, dodając, że obie firmy produkcyjne wezmą na siebie wykorzystanie powstających synergii, „ponieważ zawsze pomagają nam dawać z siebie wszystko dzięki talentowi i pracy młodych profesjonalistów”.

Jaber podkreślił również, że „SPi jest jedną z najważniejszych w portugalskim sektorze audiowizualnym i ma doświadczony zespół, który pracuje dla głównych kanałów prywatnych w Portugalii”.

„Razem pójdziemy drogą internacjonalizacji, aby zbudować coś lepszego niż to, co robimy indywidualnie”. Tak rozpoczął swoje przemówienie Jorge Marecos, który zapewnił, że umowa ta wyznacza początek nowego etapu w życiu biznesowym SPi, aby zapewnić jej międzynarodową obecność w świecie audiowizualnym. „Razem będziemy mieli siłę i talent, aby generować projekty dla międzynarodowych kanałów i dystrybutorów, wytwarzając produkty z realistycznymi budżetami, które opowiadają ciekawe historie, uniwersalnym językiem, aby dotrzeć do publiczności” – powiedział dyrektor Grupo SP Televisão.

Sprawdź także  "Sin novedad”: HBO Max ujawnia datę premiery swojej komedii z Arturo Vallsem i Carlosem Arecesem

Manuel Claro ze swojej strony założył, że umowa ta jest dobrym punktem wyjścia do wspólnego rozwoju wspólnych produkcji „historii organicznych” między Portugalią a Galicją, ze względu na silne powiązania między dwoma narodami, element o wielkiej wartości dodanej. „Będziemy pracować nad wyborem najlepszych projektów na rynki międzynarodowe, ponieważ razem będziemy silniejsi”, powiedział szef ds. biznesu i koprodukcji SPi.

Obie strony zgadzają się współpracować w zakresie koncepcji i rozwoju oryginalnej idei każdej pracy, a także w opracowaniu i realizacji projektów, biorąc pod uwagę realizację, która najlepiej odpowiada potrzebom i warunkom rynku w danym momencie, w celu osiągnięcia wysokiej jakości produkcji.

W tym sensie każda koprodukcja będzie realizowana przez mieszane zespoły, złożone z profesjonalistów z obu firm produkcyjnych. Zapewniona zostanie również optymalizacja zasobów w celu zagwarantowania różnorodności i uniknięcia powielania, w celu stworzenia synergii między obiema stronami i uzyskania wysokiej jakości produktu końcowego.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź