Exile Content Studio nabywa prawa do filmu 'Hunter’s Run’ George’a RR Martina


Hunter’s Run to jedyna powieść Martina, w której głównym bohaterem jest Latynos. Producentami wykonawczymi będą Martin i , producenci „Gry o tron” (2011) i „Domu smoka” (2022)


nabyło prawa do stworzenia filmu fabularnego opartego na powieści science fiction Hunter’s Run z 2007 roku, napisanej przez autora bestsellerów New York Timesa i twórcę Gry o tron, George’a RR Martina, wraz z wielokrotnie nagradzanymi współautorami, Gardner Dozois i Daniel Abraham.

Mark Raso ( Kodachrome z Edem Harrisem, Jasonem Sudeikisem i Elizabeth Olsen w rolach głównych) wyreżyseruje tę adaptację na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z jego bratem Josephem, którego wspólne zasługi obejmują oryginalny science-fiction Awake  z 2021 r. Duet będzie także producentem wykonawczym filmu wraz z Martinem i Vincem Gerardisami, którzy wyprodukowali Grę o tron i Dom smoka.

Hunter’s Run to ekscytująca opowieść science fiction i jedyne dzieło Martina skupione wokół Latynosa, głównego bohatera, Ramóna Espejo, robotnika dniówkowego na odległej planecie, który ucieka przed biedą w poszukiwaniu lepszego życia, tylko po to, by uciec za zabójstwo międzyplanetarnego dyplomaty. Uciekając na pustynię, natrafia na wysoce zaawansowaną rasę obcych, która podobnie jak on stara się uniknąć odkrycia. Jego jedynym celem jest przetrwanie, ale aby to osiągnąć, musi znaleźć sposób na uniknięcie śmiercionośnych obcych, bezkompromisowej policji i własnych demonów.

Dyrektor ds. Strategii Exile, Eric Bromberg, powiedział: „Praca z George’em RR Martinem, jednym z najlepszych scenarzystów na świecie, obok tego niesamowitego zespołu scenarzystów i producentów, to spełnienie marzeń. Odkąd po raz pierwszy przeczytałem „”, wiedziałem, że ma wszelkie zadatki na wciągającą przygodę science-fiction, w tym wyjątkowego, wadliwego i fascynującego antybohatera”.

Szef studia Exile, Nando Vila, dodał: „Hunter’s Run to niesamowita epopeja science-fiction, która spodoba się publiczności na całym świecie i będzie niewiarygodną okazją do zbudowania przebojowej serii wokół głęboko złożonego latynoskiego bohatera. Jesteśmy bardzo dumni, że Exile może pomóc przenieść tę niesamowitą historię na duży ekran i nie tylko”.

Sprawdź także  La boda de la abuela

Scenarzysta i Mark Raso powiedział: „Po raz pierwszy spotkałem George’a, kiedy pokazywał mój Kopenhaga w swoim kinie Jean-Cocteau w Santa Fe. Rozmawialiśmy między innymi o napisanej przez niego powieści, która miała wielki potencjał filmowy. Jestem zachwycony, że po tej krótkiej pogawędce jesteśmy w punkcie, w którym tworzymy przełomową przygodę science-fiction, zarówno pod względem wizualnym, jak i fabularnym. Hunter’s Run to nowatorska opowieść science fiction o przetrwaniu, wyzysku i walce o uniwersalne wolności. Jestem podekscytowany, że mogę współpracować z Exile, aby ożywić genialną powieść George’a, Daniela i Gardnera”.

Autor George RR Martin powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, że po prawie 16 latach Hunter’s Run powstanie film. Jestem podekscytowany tym, że bogaty wszechświat science fiction, który pomogłem stworzyć wraz z moimi drogimi przyjaciółmi Danielem i Gardnerem, istnieje poza stronicami naszej książki”.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź