Zlewozmywak wpuszczany i nakładany – który jest lepszy?


Zlewozmywak to jeden z głównych elementów każdej kuchni. Wybierając go należy uwzględnić całe mnóstwo czynników mających wpływ na to, czy codzienne korzystanie z niego będzie faktycznie wygodne. Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów zlewozmywaków. Różnią się one nie tylko materiałem czy wyglądem, ale również sposobem montażu. Jest to bardzo ważne, bowiem wpływa to zarówno na codzienną wygodę korzystania ze zlewozmywaku, jak i wygląd całej kuchni. Podstawowy wybór tkwi między zlewozmywakiem wpuszczanym w blat, a nakładanym na niego.

Zlewozmywak nakładany na blat

Zlewozmywak nakładany na blat nadal jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem, spotykanym w większości kuchni. Odchodzi się od niego dopiero w nowocześniejszych aranżacjach wnętrz. Zlew jest w tym momencie nałożony bezpośrednio na blat; wystarczy jedynie podłączyć odpływ wody oraz kran. Taki zlewozmywak często stanowi element szafek kuchennych.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Na pewno zalicza się do nich stosunkowo łatwy i szybki montaż. Również pod względem wizualnym daje to bardzo ciekawy efekt. Wielu ludzi uważa takie zlewozmywaki za starodawne i przypominające stare wnętrza, w których nie przykładano tak dużej uwagi do dobrego wyglądu. Wszystko zależy jednak od tego, jaki model wybierzemy. W sklepach dostępne są na przykład piękne, ceramiczne zlewozmywaki, które zaprojektowane są specjalnie z myślą o takim sposobie montażu. Prezentują się one doskonale w różnych aranżacjach, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych.


Zlewozmywak wpuszczany w blat

Drugim popularnym rozwiązaniem jest solidny zewozmywak wpuszczany w blat od Sink Quality. Jest to propozycja ciesząca się dużą popularnością szczególnie wśród miłośników nowoczesnych wnętrz. Taki sposób montażu zlewu idealnie pasuje do minimalistycznych kuchni, w których unika się zbyt wielu elementów wystroju. Przy odpowiednim wykonaniu, zlew jest stosunkowo mało widoczny, ale jednocześnie zachowuje pełną funkcjonalność.

Zlewozmywak wpuszczany w blat jest umieszczany w taki sposób, aby jego krawędzie znajdowały się na równi z powierzchnią blatu. Dzięki temu na pierwszy rzut oka nie ma różnicy między blatem, a zlewem – nie rzuca się on zbytnio w oczy. Zamontowanie zlewu w taki sposób jest nieco bardziej skomplikowane, co dla niektórych może być wadą. Z drugiej strony, przy fachowym montażu taki zlew bez problemów służy przez bardzo długi czas i nie ma żadnej potrzeby ingerowania w niego.

Zlewozmywaki wpuszczane w blat dostępne są w różnych odmianach; mogą być wykonywane z najróżniejszych materiałów, tak, aby pasowały do odmiennych aranżacji wnętrz. Sklep Sink Quality posiada bogatą ofertę obejmującą modele stworzone głównie dla osób ceniących sobie elegancki styl. Dostępne tu zlewozmywaki granitowe odznaczają się niezwykłym wyglądem.

Zlewozmywak wpuszczany w blat to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i bardzo praktyczne. Utrzymywanie takiego zlewu w czystości nie sprawia żadnych problemów, a korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Tym bardziej warto zainteresować się tym rozwiązaniem, szczególnie jeśli ktoś planuje kuchnię w stylu nowoczesnym.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź