Funicular Films zapowiada swoje pierwsze produkcje


, wyreżyserowane przez Ainę Clotet i Mar Coll, zostanie nakręcony na początku 2023 roku we współpracy z Nanouk Films, RTVE, TV3, SVT i Anagram. , napisany przez Ainę Calleję, Mar Coll i Diego Vegę, będzie pierwszą koprodukcją z Ameryką Łacińską


Katalońska firma produkcyjna rozpoczęła swoją profesjonalną działalność od dwóch produkcji audiowizualnych: serialu (To nie Szwecja), stworzonego przez Ainę Clotet i Sergi Cameron, w reżyserii samej Clotet wraz z Mar Coll, ze scenariuszem autorstwa Valentiny Viso i Daniela Gonzáleza. Oraz fabularny , napisany przez Ainę Calleję, Mar Coll i Diego Vegę. 

Esto no es Suecia, które jest w fazie przedprodukcyjnej, produkują , Nanouk Films, RTVE, TV3, SVT (szwedzka telewizja publiczna), Anagram.

opowiada w tonacji komedii dramatycznej, o sprzeczności, z jaką zmaga się para młodych rodziców, jeśli chodzi o ochronę swoich dzieci przed niebezpieczeństwami życia.

Esto no es Suecia, którego zdjęcia rozpoczną się na początku 2023 roku, ma w swojej obsadzie Ainę Clotet i Marcela Borràs. Serial otrzymał nagrodę Conecta Fiction Best Pitch Award na Festiwalu w Göteborgu i brał udział w tak prestiżowych laboratoriach rozwojowych jak Torino -TFL Next- TV Series, warsztatach producentów Festiwalu w Rotterdamie i Festiwalu w Göteborgu. Ponadto ma udział YLE (Finlandia) i NDR (Niemcy) oraz pomoc ICEC (rozwój i serie) oraz fundusz MEDIA Slate.

Innym projektem rozwijanym przez Funicular Films jest Bienvenido Mr. Hollywood. Jest to film fabularny, którego współautorem są Mar Coll, Aina Calleja i Diego Vega. Komedia osadzona w Amazonii jest koprodukcją Funicular Films, Maretazo Cine i producentki Joanny Lombardi. Projekt, będący w fazie rozwojowej, został wyróżniony nagrodą Premio Abycine Lanza Spanish Screenings Perspectives i jest obecnie prezentowany w Ventana Sur ().

Sprawdź także  Poznajcie obsadę 'Malverde: el santo patrón', superserii Telemundo

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź