ViX+ ogłasza premierę dokumentu 'Cenizas de la gloria’


Serial kręcony był w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Paragwaju i jest drugą produkcją w ramach strategicznego porozumienia pomiędzy i opowiada o śledztwach kryminalnych i sporcie w sześciu odcinkach poświęconych analizie spraw dotyczących między innymi takich postaci, jak Salvador Cabañas, Esteban Loaiza i Julio César Chávez


i ogłaszają premierę , serialu dokumentalnego nagranego w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Paragwaju na tle świata sportu i skupiając się na analizie spraw karnych, które dotyczyły różnych meksykańskich postaci piłki nożnej, boksu, baseballu lub zapasów, który pojawi się w , usłudze subskrypcji premium (SVOD), w czwartek, 22 września.

Cenizas De La Gloria to druga produkcja zrodzona ze strategicznego sojuszu między TelevisaUnivision i The Mediapro Studio w zakresie tworzenia treści i pierwsza, która ma premierę w ViX po ogłoszeniu serii fabularnej Las Pelotaris 1926.

Cenizas De La Gloria to mieszanka sportowego filmu dokumentalnego i prawdziwej przestępczości, więc mamy śledztwa w różnych sprawach karnych na przestrzeni sześciu odcinków, w których brały udział znane osobistości ze świata sportu w Meksyku. Dokumenty opowiadają historię sześciu sportowców: Salvadora Cabañasa, Estebana Loaizy, Julio Césara Cháveza, Juany Barrazy, José Alberto Loery Rodrígueza i Rubena Omara Romano, którzy byli zaangażowani w świat przestępczości, zarówno jako ofiary, jak i bohaterowie.

Twórcą Cenizas De La Gloria jest prestiżowy meksykański pisarz i dziennikarz Juan Villoro, wielki koneser świata sportu. Oprócz publikacji dziennikarskich, Villoro jest autorem takich książek jak El Testigo (XXII Herralde Novel Prize), Dios es Redondo czy Balón Dividido, otrzymał także Międzynarodową Nagrodę Dziennikarstwa Sportowego im. Manuela Vázqueza Montalbána, przyznaną przez FC Barcelona.

Według Villoro, stawienie czoła wyzwaniu Cenizas De La Gloria pozwala mu odkryć, że „czasami najbardziej dramatyczne mecze odbywają się poza boiskiem”.

Reżyserem serialu jest Everardo González, jeden z najważniejszych dokumentalistów w Meksyku i Ameryce Łacińskiej, którego prace były pokazywane na najważniejszych Międzynarodowych Festiwalach Filmowych na świecie, takich jak Berlin, Tuluza, Locarno, Montreal, Sarajewo, Guadalajara, czy Valladolid, oprócz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie czy Festiwalu Filmów Niezależnych w Buenos Aires. Do jego najważniejszych tytułów należą La libertad del diablo, Nagroda Amnesty International na Berlinale, A 3 Minute Hug, autorski serial Netflix w Ameryce Łacińskiej, czy Children from the Narcozone, nominowane było do nagrody Emmy® News & Documentary.

Everardo skomentował, że „towarzysząc tragicznemu losowi tych dźwięcznych imion, staje się jasne, że im wyższy lot, tym trudniejszy upadek; i że w kraju opanowanym przez zorganizowaną przestępczość nie ma chwały bez krwi”.

Za produkcję wykonawczą ViX+ odpowiada Gabriela Remirez. Ze strony The Mediapro Studio producentami wykonawczymi są Daniel Burman, Carolina Bilbao, Juan Pablo Santos, Laura Fdez, Espeso, Javier Méndez i Javier Pons.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź