María Félix „La Doña”: Ile razy wychodziła za mąż i za kogo?


Seria ViX+ dotyczyła różnych aspektów życia Maríi Félix, w tym jej więzi małżeńskich. Ale jak wyglądały jej śluby w prawdziwym życiu?


Meksykańska miała życie pełne wzlotów i upadków, miłości i złamanych serc, ale zgodnie z jej historią stawiła czoła temu z wyjątkowym charakterem i osobowością, które dziś sprawiają, że jest pamiętana jako kobieta uczciwa. Miała na swoim koncie cztery małżeństwa i godną pozazdroszczenia karierę artystyczną.

 wyszła za mąż cztery razy:

Enrique Alvarez

Enrique był pierwszym mężem „”. Mówią, że ich małżeństwo było idealną ucieczką od jarzma jej ojca.

i Álvarez pobrali się 10 stycznia 1981 roku w Guadalajara, Jalisco – Meksyk. María miała zaledwie 17 lat, a mężczyzna, który był sprzedawcą kosmetyków, 19.

Luis Martínez, spadkobierca aktorki, powiedział, że ojciec „La Doñy” sprzeciwiał się temu małżeństwu, z tego powodu brat Miguel był tym, który zabrał ją do ołtarza.

Była to prosta ceremonia z najbliższymi osobami pary młodej. Miesiąc miodowy odbył się w Antonilco el Alto, Jalisco.

Owocem miłości tej pary był Enrique Álvarez Félix, a lata później rozwiedli się i istnieją dwie wersje powodu ich rozstania: kobieta byłaby niewierna mężczyźnie z sąsiadem lub wyprowadziła się z powodu ciągłych kłótni i zazdrość.

Rozstanie pary wywołało ciągłą walkę o opiekę nad ich małym synkiem.


Google

Agustin Lara

Pobrali się w Boże Narodzenie pomimo trudnego związku. „El flaco de oro” był drugim mężem Marii Felix i według niego jedną z jej największych miłości.

Para spotkała się w barze w Mexico City, a później spotkała się ponownie na imprezie towarzyskiej w tym samym kraju. Zauroczenie trwało około pięciu lat.

Mówi się, że mimo problemów pobrali się. Matka aktorki doradziła jej małżeństwo i rozwód, aby wykorzystać wszystkie lata spędzone z piosenkarzem.

Ich ślub cywilny odbył się w Boże Narodzenie: 24 grudnia 1954 roku. Było to kameralne spotkanie, w którym uczestniczyli najbliżsi Pary Młodej, w tym wielki przyjaciel aktorki Ernesto Alonso.

Agustín i spędzili miesiąc miodowy w Acapulco, Guerrero. W tym miejscu artysta skomponował piosenkę María Bonita dla swojej ukochanej żony.

Rozwiedli się z powodu rzekomej niewierności Agustína wobec aktorki.


google

Jorge Negrete

Ślub stulecia, tak skatalogowali małżeństwo Marii Félix i Jorge Negrete. Para poznała się na nagraniach filmu El peñón de las ánimas nagranego w 1942 roku.

Małżeństwo artystów było wówczas najbardziej epickie w Meksyku, ponieważ po raz pierwszy wydarzenie tej rangi było transmitowane w telewizji w tym kraju.  

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich ślubów aktorki, ten był stylowy. Ponad 500 gości, w tym Frida Kahlo, Diego Rivera, bracia Soler i Emilio „El Indio” Fernández.

Historia miłosna Negrete i Félixa trwała krócej, niż się spodziewali. Jorge zmarł, gdy byli zaledwie 11 miesięcy małżeństwem z powodu marskości wątroby.


google

Aleksander Berger

Po śmierci Jorge María Félix odbyła emocjonalne spotkanie z biznesmenem Alexandrem Bergerem, którego znała od kilku lat dzięki swojemu byłemu mężowi Agustínowi Lara.

Pobrali się w grudniu, dokładnie 22 grudnia 1956 w sądzie na obrzeżach Paryża we Francji. Ich miłość trwała 18 lat.

María Félix ponownie owdowiała w 1974 roku. Aleksander umarł na raka płuc, wydarzenie, które niestety naznaczyło życie artystki, która niedługo potem przeszła ciężką depresję.


google
Udostępnij

Zostaw odpowiedź