Jak i gdzie spędzić wakacje?


Kilkudniowe wyjazdy do najpiękniejszych miast w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a często wybieramy w tym wypadku góry. W końcu mamy do wyboru różne pasam górskie i różne, klimatyczne miejsca. Wyjazd w góry to świetny pomysł na wakacyjny wypoczynek. W tych miejscach będziesz cieszyć się przepięknymi widokami, bliskim kontaktem z przyrodą i spokojem, a wszystko to naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.


Tatry i Zakopane


Zakopane to stolica polskich Tatr, a od lat znajduje się w czołówce ulubionych miejsc wypoczynku Polaków. Turyści przyjeżdżają do miasta, aby przejść się Krupówkach, kupić oscypka czy przejechać się bryczką.

Jednak z tego miejsca możemy również podziwiać piękno Tatr. Można skierować się do Dolin: Kościeliskiej, Chochołowskiej czy Strążyskiej. Jeśli jesteś spragniony górskich widoków, wejdź na Gubałówkę lub Kasprowy Wierch, albo po prostu przejdź się Drogą nad Reglami. Do tego możesz także skorzystać z wyciągów na Kasprowy czy Gubałówkę. Popularną trasą widokową jest również szlak nad Morskie Oko.

Dodatkowo w Zakopanem można skorzystać z wielu innych atrakcji, wśród nich znajduje się aquapark. Relaksując się w tamtejszych basenach, możesz jednocześnie cieszyć się widokiem tatrzańskich szczytów. Oprócz tego miasto ma bardzo bogatą bazę noclegów, gdzie na pewno znajdziesz ofertę odpowiadającą twoim oczekiwaniom.

Polecamy Elkowy Zakątek, więc sprawdź elkowyzakatek.com

Sudety i Karpacz


Chcesz odetchnąć od codzienności i trochę zwolnić? Wybierz Karkonosze i przepiękny Karpacz.

Karpacz stanowi doskonałe miejsce startowe dla pieszych wędrówek po Karkonoszach. W kilku punktach mają swój początek różne szlaki, które prowadzą turystów ścieżkami w piękne, urokliwe rejony gór.

Dzieci z kolei, zafascynuje niezwykłe muzeum: w byłym dworcu kolejowym zlokalizowano Muzeum Zabawek. Znajdują się tam sprezentowane przez Henryka Tomaszewskiego lalki oraz zabawki z całego świata. Ustawione są one w gablotach, zaprojektowanych i ręcznie malowanych przez Kazimierza Wiśniaka. Na pierwszym piętrze jest powierzchnia przeznaczona na czasowe wystawy.

Sprawdź także  Jughead Jones – poznaj bohatera komiksów Archie Comics!

Urok  Wisły


Beskidy to kolejny wakacyjny ‘must have’. Wśród beskidzkich miejscowości prym wiedzie Wisła, która ma wiele do zaoferowania turystom. Wisła określana czasem mianem perły Beskidu Śląskiego, jest cieszącym się sporą popularnością uzdrowiskiem w województwie śląskim. Bez różnicy, czy przybędziecie tutaj zimą, czy latem, to moc atrakcji i uroczych zakamarków z pewnością zachwyci. Podczas urlopu nikt nie będzie miał tu czasu na nudę. W Wiśle warto zwiedzić skocznię, której patronuje Adam Małysz, i zrobić sobie zdjęcie przy wykonanej z białej czekolady podobiźnie mistrza. Inne ciekawe miejsca do zobaczenia to przede wszystkim Zamek Prezydenta RP, deptak oraz Dolina Białej Wisełki.

Zakopane, Karpacz czy Wisła? Które miasto wybierzesz?

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź