Nowa seria HBO Max zawiera piątkę 20-latków i ich próby zdobycia przewagi w wyścigu z czasem do dorosłości
W najbliższy czwartek, 7 kwietnia, za pośrednictwem platformy HBO Max premiera serialu „Ninis”, projektu rozgrywającego się w formacie sitcomu (komedia sytuacyjna), w której bohaterami są: Natalia Téllez, Jesús Zavala, Oka Giner, Gonzalo Vega Jr. i Ruy Senderos. Niestety do tej pory brak informacji czy HBO Max przedstawi serię w Polsce (brak w zapowiedziach).
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, to był skomplikowany proces, właśnie dlatego, że sitcom nie jest kręcony w Meksyku, w inny sposób, w jaki to zwykle robiliśmy, w najbardziej purystyczny sposób, oparty całkowicie na tekście, na komedii sytuacyjnej, na 'Zrozum, kim jest moja postać’ i że od tego może być śmiesznie bez konieczności improwizacji i wkładania spraw, bo rytm musi być bardzo dokładny” – opowiada Natalia.
Pamiętajcie, że jako aktorzy w tym projekcie pracowali przy stole w tym samym czasie, w którym kręcili, „to było przerażające, bardzo dziwne i skomplikowane, ale myślę, że rezultatem jest nieco inna komedia”. Również w tym Oka się zgadza: „To świadczy o dużym koleżeństwie i życzliwości na scenie, ponieważ podkreślano, że nie improwizujemy, bo komedia ma mały problem, że kiedy słyszysz coś śmiejesz się, uzależniasz się i chcesz być śmieszny, chcesz się podciągnąć”, więc poprosili ich, aby zaufali tekstowi. „Więc, kiedy wchodzimy na scenę, wiemy, że jeden z naszych kolegów ma dowcip i wspieramy go, aby go dokończył, a dowcip pada i idzie tam, gdzie musi”.
„Ninis” składa się z 10 odcinków w swoim pierwszym sezonie i opowiada historię pięciu przyjaciół, których życie polega na udawaniu, że studiują lub pracują, aby osiągnąć maksimum przy minimalnym wysiłku. Wszystko wskazywało na to, że w „Ninis” ujdzie im to na sucho, dopóki nie znajdą się w potrzebie płacenia czynszu, walki o kawałek pizzy, w sytuacji nieudanego założenia firmy czy opiekowania się synem szefa.
Ze swojej strony Gonzalo mówi, że jest to komedia, która budzi empatię, ponieważ każdy może poczuć się zidentyfikowany.
„W moim przypadku, jako artysty, wszyscy zawsze przechodzimy przez moment, w którym mówisz: „Co teraz? Nie mam pracy, zrobiłem 15 castingów w dwa miesiące i dlaczego nie dostaję roli, każdy ma pracę, a ja nie”. Więc musisz się nauczyć, że nie musisz się porównywać i że jeśli robisz to, co lubisz i robisz to dobrze, (okazja) nadejdzie, to nie czas do rozpaczy, a zwłaszcza w 'Ninis’, są ci młodzi ludzie. Cóż, czujesz, że toniesz, że spadasz, ale musisz zrozumieć, że złe czasy mijają.
Ze swojej strony Jesús Zavala podkreśla, że „Ninis” to projekt ze świeżym językiem : „Robimy inną koncepcję, kontrastujący projekt na to, co zostało zrobione ostatnio, ze świeżym językiem i nowym formatem dla nas jako Meksykanów „Ponadto powtarza, że serial porusza bardzo aktualne tematy, „nie jest to krytyka pokoleniowa, po prostu portretujemy sytuacje, bo termin „Ninis” istnieje już 15 lat, ale wszyscy przeszliśmy przez niego przy różnych okazjach. Ten proces odnajdywania swojej tożsamości, tego, co chcesz robić i czemu chcesz się poświęcić, jest w tym sensie językiem uniwersalnym i dotyczy wszystkich pokoleń”.
Ninis to liczba mnoga od Nini czyli ni estudia ni trabaja (co oznacza „ani prace, ani studia”).
Na koniec Ruy zauważa, że tytuł serialu nie prezentuje się tu w negatywnym sensie , „mówi o etapie, który dotyka nas wszystkich, z przyjemności lub z obowiązku, ponieważ tracisz pracę, ponieważ nadchodzi pandemia lub dlatego, że decydujesz się na zmianę pracy, kariery lub po prostu rezygnacji z pracy. „Nini” oznacza usunięcie tego negatywnego znaczenia i odejście od tabu, ponieważ bycie „nini” jest częścią nas”. Ponadto podkreśla, że realizowany przez nich sitcom ma bardzo lokalny język. „Zatem sytuacje, przez które przechodzą te „nini”, to te, przez które część ludzi przeszła w kulturze latynoamerykańskiej i meksykańskiej”.
Kto jest kim w „Nini”?
- Ruy Senderos. Aktor gra „Rodriego”: „Jest złotym Nini, jest największy ze wszystkich, żyje w odwiecznym zadaniu ukończenia swojej pracy magisterskiej, by w końcu poddać się dorosłemu życiu”.
- Jezus Zavala. Chłopak z Guadalajary daje życie „Chesce”: „Działa jako zły umysł tej grupy; Jest fashionistą, samolubnym i narcystycznym chłopcem”.
- Oka Giner. Aktorka jest „Vale” z Chihuahua: „Jest uporządkowana i jest perfekcjonistką, która pracuje jako freelancer w dziale zasobów ludzkich”.
- Gonzalo Vega Jr. wprowadza w życie „Moralesa”: „To stereotyp młodego 'godín’, który idzie do pracy, aby zarabiać, ponieważ nie lubi swojej pracy. Jest młodym mężczyzną poszukującym swojej tożsamości, a w pewnym momencie pojawi się „Vale” i wstrząśnie jego światem”.
- Natalia Tellez. Aktorką jest „Rebecą”, gospodyni i mieszkanka mieszkania, w którym mieszkają „Nini”: „To przesadzona i emocjonalna nini, uchodźczyni w 'modach’ i 'trendach’ internetu”.