Karol G, Daddy Yankee & inni artyści reggaeton śpiewający po angielsku


latynoska stała się globalna dzięki artystom takim jak Shakira, Bad Bunny, J Balvin oraz Rauw Alejandro


Na przestrzeni lat wielu artystów głównego nurtu połączyło siły z najgorętszymi nazwiskami muzyki latynoskiej, aby wypuścić dwujęzyczne utwory z takimi artystami jak Nicki Minaj, Christina Aguilera oraz Shawn Mendes.

W międzyczasie widzieliśmy falę gwiazd , które również nie stroniły od śpiewania po angielsku. Poniżej sprawdź kilka nazwisk:

Uwierz lub nie,  wielokrotnie obnosił się ze swoimi angielskimi umiejętnościami rapowania, w tym w swoim singlu „Come With Me” we współpracy z Prince Royce, Adrienne Bailon i Elijah King, a także w wspomaganym przez Duncana utworze „This Is Not a Love Song”.


Jay Wheeler

Jay połączył siły z raperem z Florydą, Tylą Yaweh, by stworzyć swój debiutancki angielski utwór, który łączy muzykę trap z emo-punkiem i alternatywnymi dźwiękami popu. Zainspirowany takimi artystami jak K-Ci & JoJo, Boyz II Men i *NSYNC, portorykański artysta pracuje nad swoim w całości angielskim albumem studyjnym Good Music for Bad Days.


zaskoczyła fanów, śpiewając całą piosenkę po angielsku w „Don't Be Shy” Tiesto. „Szczerze, po prostu dobrze się bawiłam i nie przemyślałam tego” – powiedziała wcześniej Billboard . „Zawsze myślałam, żeby pewnego dnia zaśpiewać po angielsku, może nie całą piosenkę, ale okazja pojawiła się wcześniej, niż się spodziewałam, więc dlaczego nie skorzystać z szansy i spróbować teraz czegoś nowego?”


Maluma

Mimo że Maluma współpracował m.in. z Madonną i The Weeknd, w 2018 roku zadebiutował jako wokalista. Kolumbijski artysta połączył siły z Burnsem w „Hands on Me”, w którym wystąpił również artysta Rae Sremmurd.


Natti Natasha

Natti zaśpiewała po angielskiego w utworze „Instagram” z 2019 roku, aromatycznym latynoskim utworze EDM autorstwa Dimitri Vegas i Like Mike, Daddy Yankee, Davida Guetty i Afro Bros. Dwujęzyczna piosenka opowiada o dziewczynie, która nie jest pod wrażeniem męskich pieniędzy ani statusu gwiazdy w mediach społecznościowych.


Nicky Jam

W 2016 roku Nicky Jam wypuścił angielską wersję swojego wirusowego hitu „Hasta el Amanecer”, nazywając go „With You Tonight”. Śpiewając i rapując całkowicie po angielsku, portorykański artysta osiągnął 73. miejsce na liście wszystkich gatunków Billboard Hot 100 11 czerwca 2016 r.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź