Karol G, Maluma i J Balvin wypowiadają się przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii


pogratulował ludziom, którzy pokojowo demonstrowali przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii i sprzeciwił się wandalizmowi


Po mobilizacji przeciwko reformie podatkowej, która miała miejsce w Kolumbii,  i  zareagowali na te wydarzenia i przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie.

Kolumbijscy muzycy wykorzystali swoje sieci społecznościowe, aby pokazać, że odrzucają akty przemocy, które miały miejsce w zeszłą środę w Bogocie i Cali, gdzie przeprowadzono różne mobilizacje, aby poprosić Kongres, aby nie zatwierdzał tej reformy, która promuje opodatkowanie podstawowych usług, pogrzebów i tworzenia podatek dochodowy dla osób, które zarabiają więcej niż 656 dolarów miesięcznie.

Tysiące ludzi odpowiedziało na wezwanie największych kolumbijskich związków zawodowych, by zaprotestować przeciwko zapowiadanej przez prezydenta Ivana Duque podwyżce podatków.

Zmiany mają obejmować podwyżkę podatku dochodowego dla osób fizycznych i przedsiębiorstw oraz rozszerzenie listy towarów objętych podatkiem VAT. Rząd uzasadnia podwyżkę głębokim deficytem finansów publicznych powstałym wskutek pandemii Covid-19 i towarzyszącym jej kryzysem gospodarczym. Demonstranci starli się z policją, według lokalnych mediów zginęły co najmniej cztery osoby. Sąd administracyjny zakazał zgromadzeń publicznych do czasu opanowania epidemii Covid-19.

Maluma opublikował na swoim koncie na Instagramie film , w którym wypowiedział się przeciwko reformie podatkowej.

„Tym razem korzystam z sieci społecznościowych, aby trochę zbadać problem, który ma miejsce w moim kraju, w Kolumbii. Naprawdę bardzo mnie to boli, nawet jeśli mnie tam nie ma, bo to bezpośrednio dotyka moją rodzinę, a kwestia reformy podatkowej dotyka mnie, naprawdę się z tym nie zgadzam. Jednak wydaje mi się to gównem… w każdym znaczeniu tego słowa, jak wandale wyszli robić to, co zrobili wczoraj, a tak nie powinno być”, wspomniał tłumacz piosenek takich jak Hawái, Felices los 4, Agua de Jamaica .


Maluma wzywa do pokojowych demonstracji

Podkreślił również, że to nie jest sposób do demonstrowania. „Uważam, że istnieją sposoby, aby protestować, a najlepszym sposobem na to jest sposób pokojowy, a jedyne, co tam jest robione, to przykładanie palca do rany a nie pomaganie. Tak więc wszystkim ludziom, którzy wyszli wczoraj i protestowali pokojowo, chcę pogratulować i oklaskiwać ich, ale z drugiej strony ludziom, którzy wyszli, aby popełnić wandalizm, mam jasne przesłanie: zrobili to źle i oni nie są przykładem dla tego kraju – podkreślił Maluma.Zapewnił również, że ma nadzieję, że wkrótce wróci do Kolumbii. „Chcę objąć moją rodzinę, tęsknię za nią i nadal chcę wspierać kraj, który tak bardzo mnie potrzebuje. Kocham ich i jestem narzędziem komunikacji, głosem ludu, głosem pokolenia młodych marzycieli” – skomentował.

również okazał swoje oburzenie

35-letni , podobnie jak Maluma, okazał swoją irytację z powodu przemocy, której doświadczył jego rodzinny kraj.

„Mówię nie reformie podatkowej, ale także nie wandalizmowi tych, którzy wykorzystują tę sytuację do krzywdzenia, rabowania lub niszczenia innych ludzi jako pretekstu do marszu. Dziś priorytetem musi być zdrowie wszystkich, jesteśmy w pandemii, musimy ratować życie ”- opublikował.


okazuje swoje poparcie

Wykonawczyni Bichota i Tusa wypowiedziała się przeciwko reformie podatkowej i wspiera demonstracje.


Zdjęcie: Instagram Karol G
Udostępnij

Zostaw odpowiedź