„12 godzin z Anittą”: brazylijski funk z Faveli na światową scenę


W nowym odcinku Billboard’s 12 Hours With … zaprezentowanym przez Facebook Watch, Anitta przenosi nas na sam początek swojej kariery, za kulisy jej występu na Billboard Latin Music Week 2021 i opowiada o przeniesieniu brazylijskiego funku do głównego nurtu muzyki


„Myślę, że bycie Latynosem i dodatkowo bycie Brazylijczykiem sprawiły, że stałam się kreatywna, silna, bardzo silna” – wyraziła się piosenkarka w 13-minutowym filmie.

Anitta postanowiła rozpocząć karierę muzyczną w wieku 17 lat, śpiewając w różnych fawelach. W 2013 roku jej debiutancki album zdobył w Brazylii potrójny złoty i platynowy status, dzięki czemu jej charakterystyczna muzyka brazylijskiego funku znalazła się na mapie świata. „Chciałam wyjechać na arenę międzynarodową, aby udowodnić, że nasz brazylijski styl jest tak niesamowity” – powiedziała.Dla Anitty reprezentacja jest kluczowa. Nie tylko ręczy za swoją kulturę poprzez swoją muzykę, ale także za kobiety i społeczność LGBTQ+. Otwarła się również na temat swojej niepewności dorastania, operacji plastycznych i wciąż stąpania po twardej ziemi dzięki mamie.

Odcinek kończy się kulisami i częścią jej występu na Billboard Latin Music Week 2021.

„Tu w Ameryce dopiero zaczynam” – zauważyła. „Dla mnie to niesamowite, chcę pokazać więcej mojej brazylijskiej kultury, nie tylko funku. Nieważne, gdzie pójdę, zawsze jestem dziewczyną z Rio.

Czteroczęściowa seria, której premiera odbyła się wraz z 12 godzinami z Malumązagłębi się w historie czterech artystów o tym, jak ich dziedzictwo i korzenie pomogły zbudować fundament ich kariery muzycznej oraz jak kształtują kulturę i tworzą w pokoleniach Latynosów mając wpływy na całym świecie.

Następny jest 12 godzin z Prince Royce, który zostanie wyemitowany 14 października, oraz specjalny program Mariah Angeliq, który zakończy serię 15 października.

Billboard’s 12 Hours With … Facebook Watch został wyprodukowany przez Eli Holzmana i Aarona Saidmana w imieniu The Intellectual Property Corporation, Industrial Media Company, z showrunnerką i producentką wykonawczą Rachelle Mendez. 

Udostępnij
Sprawdź także  Rosalia z zaskoczenia uruchamia piosenkę 'Nothing's Special' wraz z Oneohtrix Point Never.

Zostaw odpowiedź