Poeta Miguel Hernández będzie miał własny serial stworzony przez Plano a Plano


Plano a Plano przygotowuje miniserial o życiu i twórczości Miguela Hernándeza, słynnego poety z Alicante, który został uwięziony pod koniec hiszpańskiej wojny domowej i zmarł w więzieniu na gruźlicę


Producent Plano a Plano przygotowuje miniserial o życiu i twórczości Miguela Hernándeza , słynnego poety z Alicante, który został uwięziony pod koniec hiszpańskiej wojny domowej i zmarł w więzieniu na gruźlicę.

Jest to ambitny projekt, w którym producent Césara Beniteza liczy na udział potomków poety, którzy pod postacią jego synowej, Lucíi Izquierdo, popierają serię mającą na celu uhonorowanie postaci poety i dramaturga, którego zniknięcie ucięło jedną z najbardziej obiecujących karier hiszpańskich listów XX wieku.

Reżyser Benito Zambrano (La voz dormida) i scenarzysta Curro Royo (DesaparecidosCuéntame) to filary, które zbudują tę historię, gdzie będziemy świadkami skromnego dzieciństwa, bycia samoukiem oraz prześladowań i późniejszych oskarżeń artysty, którym został poddany za swoje zaangażowanie polityczne podczas hiszpańskiej wojny domowej.


79 lat od śmierci Miguela Hernández

Ten miniserial powstaje w idealnym momencie – w 79. rocznicę jego śmierci w więzieniu Alicante – aby oddać hołd nie tylko twórczości popularnego pisarza, ale także docenienie jego spuścizny zaangażowania politycznego i obrony jego idei. Pomimo przedwczesnej śmierci, dziedzictwo Miguela Hernándeza jest dziś powszechne, a jego wiersze i sztuki były na całym świecie.

Firma produkcyjna Plano a Plano współpracuje z większością sieci telewizyjnych i oprócz licznych przyszłych projektów, ma dwie serie z wieloma nowymi funkcjami, takie jak Servir y Proteger, oraz Valeria, przebojowy serial Netflixa, którego drugi sezon ma już datę premiery .

Udostępnij
Sprawdź także  Shakira przynosi szczęście Hiszpanii w Pucharze Davisa

Zostaw odpowiedź