Ángela Aguilar podekscytowana byciem „księżniczką muzyki meksykańskiej”


Piosenkarka celebruje fakt, że piosenka „En realidad” szybko znalazła się na szczycie głównych trendów w mediach społecznościowych


Po wydaniu swojej najnowszej piosenki „En realidad”, piosenkarka pochodząca z Zacatecas, Angela Aguilarświętowała fakt, że ​​piosenka szybko znalazła się na szczycie głównych trendów w sieciach społecznościowych, gdzie ma już ponad 4,4 miliona wyświetleń na platformie takie jak YouTube w mniej niż tydzień po uruchomieniu.

Na konferencji prasowej piosenkarka opowiedziała o doświadczeniach związanych ze zwiedzaniem kraju z pomocą swojej koleżanki i przyjaciółki Any Bárbara, autorki „En realidad”, która zaoferowała jej tę piosenkę wyłącznie ze względu na bliskość zawodową oraz rodzinną.

„Powiedział mi, że miała tę piosenkę, że może być bardzo piękna, słuchałam jej i zafascynowała mnie. To bardzo żywa, świeża i radosna piosenka, która jest potrzebna właśnie teraz, niewinna. Musimy mieć niewinne piosenki, a nie mówić o brzydkich rzeczach.”

Ángela Aguilar, , która ma dopiero lat 17, wyjaśniła, że ​​w tej chwili nie ma konkretnych planów połączenia jej głosu z Aną Bárbarą na koncercie w kontekście pandemii, ale zapewniła, że ​​w miarę możliwości będzie to jakiś pla.Zdradziła, że nazwa jej nowego albumu jest niespodzianką, podobnie jak duety, gdzie połączy się z renomowanymi międzynarodowymi artystami, jednak wyjaśniła, że „En realidad” to jedyna jak dotąd piosenka w stylu country, a inne piosenki będą miały bardziej wernakularny akcent, skupiony na mariachi.

Angela stwierdziła, że ​​wideo do „En realidad” znacznie przekroczyło jej oczekiwania i wyjaśniła, że ​​kręcenie tego filmu zostało przeprowadzone przy użyciu wszystkich protokołów zdrowotnych, aby uniknąć infekcji COVID-19 w zespole produkcyjnym.

W bezpiecznym tempie

Biorąc pod uwagę popularność, jaką zyskała na platformach i poza nimi, Ángela Aguilar wyjaśniła, że ​​chociaż jej nowa scena muzyczna odzwierciedla ją również jako bardziej dojrzałą kobietę, uważa, że ​​ta zmiana była bardzo stopniowa z jej perspektywy, upewniając się, że zachowuje tę samą esencja, z którą rozpoczął karierę w wieku ośmiu lat.

„Nadal jestem taka sam, ale teraz mam trochę więcej narzędzi, których mogę używać do moich prezentacji, do mojej pracy. Czuję ogromną wdzięczność, to czas by być bardziej pokorną, dumną, ale też bycie świadomą, że jest dużo pracy i rzeczy do zrobienia ”.

Biorąc pod uwagę fakt, że jej fani już uważają ją za „Księżniczkę muzyki meksykańskiej”, Angela Aguilar doceniła wsparcie, jakie jej publiczność udzieliła jej w rodzimym stylu, a także w popowych i angielskich projektach, które również eksplorowała dla swojego gustu. Dodała, że motywowanie większej liczby kobiet do dołączenia do meksykańskiej muzyki regionalnej jest jednym z jej głównych celów, aby wzmocnić branżę o kobiecy głos.

„Szczerze mówiąc, to niesamowite, bo jestem kulturalnym przedstawicielem miasta Zacatecas, a kiedy nazywają mnie „księżniczką muzyki meksykańskiej ”, czuję się jak księżniczka Zacatecas i bardzo mi się to podoba”.

Podzieliła się, że w jej wspomnieniach jest wiele anegdot z jej babcią i gwiazdą meksykańskiej muzyki regionalnej: Flor Silvestre, przez co ma również odniesienie do tego, jak prowadzić karierę z wielkim honorem i szacunkiem ze strony wernakularnej istoty.

„To dla mnie wielki zaszczyt i przywilej, że mam babcię, która przeżyła już wszystko, czym ja żyję. Nauczyła mnie, że muzyka meksykańska nie tylko dotarła, staje się modna. Muzyka meksykańska jest jak morze, jak fale, które docierają do ludzi ”.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *