Yalitza Aparicio zaczyna kręcić swój drugi film


Aparicio podzieli się sceną z Damiánem Alcázarem w „”, w thrillerze


 zaczęła kręcić „  ”, horror i trzymający w napięciu , w którym gra razem z Damiánem Alcázarem.

Jest to ponowne pojawienie się Aparicio, bohaterki „”, na planie filmowym po trzech latach, w którym to czasie była nominowana do Oscara jako  i była twarzą kilku kampanii wspierających kobiety.

„Presencias” ma swoją główną lokalizację w Tlalpujahua, gminie Michoacan, znanej jako miejsce wiecznych Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ bombki produkują tam przez cały rok.

Za reżyserię odpowiada Luis Mandoki („Voces inocentess”). 

O czym będzie „Presencias”?

Film zaczyna się od mężczyzny, który traci żonę i chcąc to przezwyciężyć, ukrywa się w chatce w środku lasu, gdzie zaczynają być dostrzegane zjawiska paranormalne.

To projekt, który tkwił w szufladzie producentów co najmniej od trzech lat, ponieważ nie mieli wystarczających środków, aby móc go zrealizować.

Tlalpujahua, główne miejsce kręcenia zdjęć, z niektórymi rzeczami do sfilmowania w Ajusco, to miasto, które zostało zalane na początku XX wieku, powodując śmierć kilku osób, których obecność, jak wskazują, wciąż można zobaczyć w lesie . Na razie w centrum miasta znajduje się Yalitza ubrana na biało obok sklepu. Mieszkańcy są przyzwyczajeni do kina i obecności aktorek i aktorów, ponieważ corocznie odbywa się tu Ferarum, festiwal filmów gatunkowych.

Pod koniec 2020 roku Yalitza była częścią serii „Peace, peace, now, now”, opowiadającej o kobietach, które stawiały czoła konfliktom zbrojnym na całym świecie i przeżyły je. Jest to koprodukcją aktywistki Lydii Cacho i wyreżyserowała to m.in. Isabel Coixet („Moje życie beze mnie”) i Pepa San Martin („Rara”).

Zdjęcia do „Presencias” rozpoczęły się w poniedziałek, a produkcja szacuje, że potrwa około miesiąca w miejscu położonym 136 kilometrów od Morelia, stolicy stanu Michoacan.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź