Chesca, wybuchowa Portorykanka


Artystka ta odnajduje swoje miejsce w muzyce z samodoskonaleniem jako przesłaniem i latynoskimi rytmami jako dźwiękiem


Chesca, czyli Francesca Ramírez z Puerto Rico to artystka, która otoczona jest bardzo muzykalną rodzinę, i odkryła sztukę, która zawarta jest w jej DNA.

Wkroczyła na scenę muzyczną urban w 2018 roku z Azúcar , pierwszym singlem, który był ścieżką dźwiękową do sceny z filmu What Men Want i osiągnęła 4 miliony wyświetleń jako niezależne wydawnictwo. Chesca została wówczas ochrzczona jako potężna postać gatunku latino i reggaeton z popowymi podtekstami.

Dobre współprace

W zeszłym roku 2020 miała dobre towarzystwo. Ciekawe kolaboracje rozpoczęte przez Subelo  z Static & Ben El i Pitbull, kontynuowała z Deja de hablar z Jon Z i Hijo de Uff, gdzie sprzymierzyła się z wpływowym i artystą Sebas, prezentując go w teledysku z estetyką z lat 2000, dostosowaną do pandemii, przez którą przechodziliśmy.To była tylko rozgrzewka przed tym, co miało nadejść. Jej współpraca z Arcángel, Cara De Buena, osiągnęła 9 milionów wyświetleń. Podczas współpracy z kultowym głosem Pitbulla i Frankie Valli w Te quiero Baby (I Love You Baby) rozbrzmiała hiszpańska wersja mitycznego Can’t Take My Eyes Off You z 1967 roku. Ta zaskakująca interpretacja tak popularnego utworu zdołała wkraść się na międzynarodowe listy przebojów.

Jego najnowszym muzycznym prezentem było Como Tú Me Querías z De La Guetto, który ma już RemiksBlizny

Straszny wypadek naznaczył życie Chesci, kiedy była jeszcze dzieckiem. Śmigło statku podczas żeglowania „zmusiło mnie do poddania się 17 operacjom rekonstrukcyjnym i miesięcznej rehabilitacji” – mówiła El Especial. Punkt zwrotny, który zakończył się szczęśliwym zakończeniem: „Po wyzdrowieniu przeniosłem się do Miami, gdzie odkrył mnie jeden z twórców Pussycat Dolls. Po krótkim spotkaniu z dziewczęcym zespołem zdecydowałem się spełnić swoje marzenie o zostaniu solistką”.

 „Cała moja muzyka ma ukryte przesłanie i to jest przezwyciężanie , utrzymywanie się, dopóki nie osiągniesz tego, co chcesz, i to jest przesłanie, które chcę przekazać w wywiadach, za pomocą muzyki […] Chcę, aby publiczność postrzegała mnie jako siostrę ”, wyjaśnia w wywiadzie dla Marco Rivero.Wydaje się, że Chesca została ponownie odkryta w 2021 roku. Variety i Billboard wymieniły ją jako jedną z miejskich artystek, których będzie można słuchać w nadchodzącym roku, oprócz nominacji do dwóch kategorii Premio Lo Nuestro: nowa artystka i kolaboracja roku. dla Súbelo.

Wojowniczka, utalentowana i niestrudzona Chesca chce dotrzeć do swojej publiczności aktualnymi i energetyzującymi dźwiękami. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *