Cykl zachęca do dyskusji na temat problemów młodych ludzi
Dlaczego seria HIT zasługuje na odnowienie na drugi sezon? Z jednej strony ze względu na publiczność, która generalnie odstaje od średniej La 1 (sieć zanotowała najgorszy październik w swojej historii ze średnią 8,9%, czyli do tej pory przekroczyła cztery sześć odcinków serii z udziałem Daniela Grao).
Z drugiej, ponieważ jest to bardzo odważny cykl, który porusza kwestie, nad którymi musimy dyskutować w naszym społeczeństwie, dotyczące edukacji młodzieży. Nie jest to produkcja stworzona dla zadowolenia nastolatków, a raczej po to, aby poczuli się nieswojo, aby poczuli się odzwierciedleni w fabułach, zarówno oni, jak i ich przyjaciele czy znajomi. I żeby zastanowili się, co trzeba zmienić, aby przypomnieć sobie, że zawsze możemy zwolnić, nawet jeśli w życiu przejeżdżamy 200 kilometrów na godzinę.
Seria wcale nie jest słodka
Podczas transmisji pierwszego odcinka HIT przypomnieć można sobie serial Compañeros. W obu seriach samochód nauczyciela zostaje spalony w pierwszym rozdziale. Ponadto jedną z nauczycielek HIT jest Ana Gracia, która grała (niezrównoważoną) żonę Francisa Lorenzo w Compañeros. Ale na tym skończyło się jakiekolwiek podobieństwo do kultowej serii z lat 90.
W HIT nie ma przyjemnej strony życia, ani wśród młodych ludzi, ani wśród dorosłych. Nie ma czasu na śmiech i melancholię, nie ma śniadań przy stole pełnym soków i mleka jak w innych młodzieżowych serialach. Nie ma nawet makabrycznej tajemnicy do rozwikłania w stylu tego, co dzieje się z uczniami Las Encinas de Elite .
To nie jest serial dla nastolatków
HIT pokazuje, że młodzi ludzie buntują się przeciw życiu, które muszą wieść, ale dorośli, nawet jeśli wybrali własną drogę, nie są dużo milsi. I chociaż sprawy się komplikują, ci dorośli nie palą samochodów ani nie uderzają rówieśników na korytarzach, aby rozwiązać konflikty.
Cykl odważył się poruszyć bardzo skomplikowane kwestie. Po kilku powtarzających się tematach, takich jak uzależnienie od narkotyków lub telefonów komórkowych, natknęliśmy się również na chłopców, którzy podcinają sobie ręce. Młodzi ludzie, którzy chcą winić świat za to, że w przeszłości padli ofiarą molestowania, którzy nie wiedzą, jak kierować ból i złość, który mają w sobie. Chłopcy szukający łatwych pieniędzy, nawet jeśli są przekupieni przez mężczyzn szukających młodych prostytutek, nie wiedzących, w jaki bałagan wpadają.
”
Hugo, upadły bohater
HIT powiedział, że nawet najmądrzejsza osoba ciągle się uczy, że wszyscy jesteśmy bezbronni i że ani młodzi ludzie nie powinni postrzegać dorosłych jako dziwaków, ani odwrotnie. Że wszyscy cierpimy i być może tym, który najbardziej cierpi, jest ten, kto za pośrednictwem telewizji (lub sieci społecznościowych) projektuje sukces i wiarę w siebie. Pokazuje, że kiedy spotykamy kogoś, kto daje nam dobrą radę, powinniśmy brać to w locie, zamiast mówić mu, dlaczego sam jej nie stosuje.

Czy „HIT” może mieć drugi sezon?
Wobec braku znajomości wyniku wszystko wydaje się wskazywać, że HIT zamknie fabułę w swoim pierwszym sezonie. Nie stanowi to jednak problemu, więc może być druga partia odcinków, a nawet więcej, dlaczego nie.
Hugo mógłby nadal być powiązany z życiem Leny, Nourdina, Silvii, Darío, Gusa i firmy i stać się filarem, którego brakuje im w codziennym życiu.
W ten sam sposób Hugo mógłby rozpocząć swoją pracę od podstaw z innego konfliktowego centrum, ponieważ nie tylko Anne Frank ma patent m.in. na zastraszanie, złe relacje między uczniem a nauczycielami czy problemy z narkotykami. Niektórzy z uczniów, których już leczył HIT, mogliby nawet zostać uratowani i służyć jako odniesienie dla innych dzieci.
Kto wie, może będzie kontynuacja?