Latynoski artysta zyskuje na popularności: Juanfran, od hiszpańskich Wysp Kanaryjskich do list przebojów


Po rozpoczęciu kariery muzycznej w 2019 roku Juanfran, skrót od Juan Francisco, był gotowy na podbój świata. Pochodzący z Gran Canarii, jednej z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, wschodzący artysta planował rozszerzyć swoją muzykę w krajach takich jak Chile, Argentyna, Kanada i Stany Zjednoczone.


Nagle wszystko się zatrzymało z powodu pandemii koronawirusa.

Ale marzenia Juanfrana na tym się nie skończyły, ostatecznie umieszczając swoją muzykę na międzynarodowej mapie, stając się wirusowym sukcesem na TikTok i lądując na listach przebojów Billboard w 2020 roku.

„Jestem tylko dzieckiem z Gran Canarii” – mówił Billboard. „Zacząłem śpiewać, gdy miałem cztery lata, obok mojego taty, który zawsze śpiewał na przyjęciach rodzinnych, a potem zacząłem pisać własną muzykę, gdy miałem 11 lat”.

Swoim słodkim, rześkim wokalem Juanfran urzekł melomanów, przenosząc swój romantyzm na latynoską scenę miejską. „Kiedyś śpiewałem pop, ale czuję się bardziej utożsamiany z muzyką miejską, ponieważ wciąż potrafię łączyć pop i R&B, co też lubię.”

Spoglądając na artystów takich jak Daddy Yankee, Sebastian Yatra, Christian Castro i Reik, Juanfran po raz pierwszy zwrócił uwagę w mediach społecznościowych swoim stylem dowolnym i coverami.

Teraz, w wieku 16 lat, zdobył swój pierwszy wpis na Billboard z „Como Llora”, napędzany sukcesem na TikTok, gdzie liczy prawie miliard postów. Singiel osiągnął 27 miejsce na liście Hot Latin Songs z 18 lipca.

„Nigdy nie myślałem, że ta piosenka będzie hitem” – mówi. „To fani sprawiają, że piosenka jest wirusowa, ale aby odnieść sukces, potrzebujesz też świetnego zespołu. Naprawdę myślałem, że ta piosenka osiągnie 20 milionów wyświetleń w YouTube i to wszystko ”.

„Como Llora”, wydany w lutym za pośrednictwem DN7 Music, został napisany wspólnie przez Juanfrana i Justina Quilesa, a producentem jest DJ Luian i Mambo Kingz. Ich teksty opowiadają historię mężczyzny, który jest gotów uleczyć złamane serce kobiety. Siedem miesięcy po premierze Victor Manuelle poddał tekst terapii salsą.

„Każdy, kto zna się na muzyce i kocha salsę, wie, że Victor to wspaniały człowiek i artysta” – mówi. „Nie udało mi się spotkać go osobiście, komunikowaliśmy się tylko za pośrednictwem Instagrama, ale czuję się zaszczycony”.

Juanfran, który również współpracuje z Jowell przy „Alarma”, jest związany z DN7 i zarządzany przez Davida Navarro. Mr. & Mrs. Entertainment nadzoruje jego public relations na rynku amerykańskim.

Dowiedz się więcej


Imię i nazwisko: Juan Francisco Delgado Hernandez

Wiek: 16 lat

Duże osiągnięcie: „Wraz z moim zespołem, DN7 Music, osiągnąłem ponad 110 milionów wyświetleń w YouTube dla „Como Llora ”w zaledwie pięć miesięcy. Zdobywając także pierwszą w historii nagrodę Top Urbano Europa podczas Premios Tu Musica Urbano 2020 i znajdując się na listach przebojów Billboard. To szaleństwo być obok tych wszystkich artystów z Puerto Rico i Dominikany. Będąc z Gran Canarii, bycie na listach przebojów to spełnienie marzeń ”.

Polecana piosenka: „To zależy od nastroju! Bardzo podoba mi się „Quédate con la persona que te sepa valorar”, ponieważ chodzi o umiejętność doceniania osoby. Lubię „Como Llora”, „Alarma”, nową wersję salsy „Como Llora” i po prostu wszystkie z nich ”.

Co dalej: „Nagrywam nowe piosenki i teledyski. Nie mogę wiele powiedzieć, ale będzie włoska wersja i oficjalny remiks „Como Llora”. ”


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *