Jak się zaręczyć we włoskim stylu? „Zaręczony pogrąŻony” w Teatrze Komedia


Jeden mężczyzna i cztery żądne zemsty kobiety – to może oznaczać tylko jedno. Kłopoty. Czy bohaterowi uda się wybrnąć z opresji, a może wręcz przeciwnie, sięgnie dna? Każdy, kto chce się o tym przekonać, musi koniecznie zobaczyć spektakl „Zaręczony pogrąŻony” w warszawskim Teatrze Komedia.

„Zaręczony pogrąŻony” to farsa, której autorem jest włoski dramaturg i aktor Marco Cavallaro. Pochodzi z Sycylii, na świat przyszedł w 1976 r. Jego twórczość w Polsce nie jest znana, pomimo iż to artysta wyróżniony wieloma teatralnymi nagrodami. Jak sam mówi, nadrzędnym celem przyświecającym mu podczas pisania sztuk jest skłonienie odbiorcy do refleksji i rozśmieszenie go. Farsę „Zaręczony pogrąŻony” postanowił wziąć na warsztat Maciej Dutkiewicz – i tak oto powstało przedstawienie w iście gwiazdorskiej obsadzie, które można obejrzeć w Teatrze Komedia w Warszawie.

Głównym bohaterem obyczajowej komedii jest słynący z miłosnych podbojów mężczyzna, który w pewnym momencie swojego życia ma nie lada orzech do zgryzienia. Są nim cztery okupujące jego mieszkanie kobiety, które łączy jedno – złożona im propozycja małżeństwa. Każda liczy na to, że ich amant wywiąże się ze złożonej obietnicy, ale szybko okazuje się, że nie jest to wcale takie oczywiste. Nietrudno zgadnąć, iż całe zamieszanie nie skończyło się dla niewiernego kochanka najlepiej. Panie bowiem postanawiają zemścić się na nim, a jak doskonale wiadomo, zemsta czterech kobiet jednocześnie to dla mężczyzny po prostu koniec.

Na czym jak na czym, ale na sztuce miłosnych podbojów Włosi znają się doskonale. „Zaręczony pogrąŻony” to świetna komedia rodem ze słonecznej Italii, okraszona piekielnie ostrym poczuciem humoru i błyskotliwymi dialogami, z akcją nabierającą rozpędu i dynamiki wraz z kolejnymi aktami. W głównych rolach zobaczyć można m.in. Alżbetę Lenską, Mikołaja Krawczyka, Karolinę Nowakowską, Tomasza Dedka, Elżbietę Romanowską i Katarzyna Sowińska. Piękne kostiumy na potrzeby spektaklu stworzyła Zofia De Inez, a o scenografię zadbał Wojciech Stefaniak.

Pełny repertuar Teatru Komedia znajdziecie na portalu eWejsciówki

https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-komedia


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *