Prochy José José przyjadą do Meksyku w środę


Ministerstwo Kultury organizuje działania w hołdzie dla księcia piosenki


Połowa popiołów zmarłego piosenkarza José José przyjedzie w środę do Meksyku, gdzie zostanie złożony hołd artyście, źródła z Prezydencji poinformowały Efe w poniedziałek.

Według źródeł istnieje porozumienie między konsulem Meksyku w Miami Jonathanem Chaitem a rodziną José José, który zmarł 28 września, tak że połowa prochów artysty przybędzie w środę do Mexico City , gdzie Ministerstwo Kultury organizuje działania w hołdzie dla księcia piosenki.

Ogłoszenie pojawia się dzień po doniesieniach o nowym sporze między dziećmi José José, który w tę niedzielę został uhonorowany przez tysiące ludzi w Miami na Florydzie, pytając, czy szczątki piosenkarza zostaną ostatecznie skremowane w poniedziałek, ponieważ było tak planowane

„Porozumienie, które zostało osiągnięte ostatniej nocy, było takie, że będzie kremacja i że prochy zostaną podzielone między Meksyk a Miami”, powiedział prasie José Joel, syn José José Wyjdź z hrabstwa Miami-Dade County Auditorium, gdzie odbyło się publiczne pobudka.

Najstarszy syn przyznał, że ta decyzja została podjęta, chociaż się na nią nie zgadzali, ale wiedzą, że Sara Salazar, wdowa po José José, jest jedyną osobą prawnie upoważnioną do decydowania o przyszłości ciała.

„Przyjmujemy to niechętnie” – wyjaśnił o tym, co krótko po śmierci Jose oznajmiła najmłodsza córka muzyka, Sarita Sosa.

Marysol, druga córka piosenkarki, powiedziała z kolei, że jej życzeniem jest, aby José José „całkowicie powrócił” do Meksyku, gdzie planowany jest hołd w Pałacu Sztuk Pięknych i kolejny hołd dla National Auditorium.

Jednak media, takie jak Univision i Televisa, powiedziały w poniedziałek, że prawnicy dwojga najstarszych dzieci wszczęli postępowanie prawne w celu uniknięcia kremacji, zaplanowanej na poniedziałek rano.

Najstarszy syn nie chciał „potwierdzić lub zaprzeczyć” tej informacji i poprosił prasę o czas, aby podać więcej szczegółów na ten temat.

Ten nowy spór stanowi uzupełnienie wydarzeń, które miały miejsce wkrótce po śmierci muzyka.

Ponad półtora roku temu José Joel i Marysol stracili wszelką komunikację ze swoją przyrodnią siostrą Saritą, która opiekowała się ojcem na ostatnim etapie życia.

Przez trzy dni nie wiedzieli, gdzie jest ciało ojca, co skłoniło go do odwiedzenia dwóch domów pogrzebowych, szpitala i posterunku policji w poszukiwaniu zwłok piosenkarza.

W końcu rodzeństwo zawarło pokój dzięki mediacji meksykańskiego korpusu dyplomatycznego w Miami i zdecydowano, że José José zostanie pochowany zarówno w swoim kraju rodzinnym, jak i w Miami, gdzie mieszkał na ostatnim etapie życia, kiedy już poznał chorobę. Miał raka trzustki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *