el senor del cielos (fot: Telemundo)

Meksyk dąży do zakończenia narconovelas

Sekretarz Spraw Zagranicznych Meksyku niedawno stwierdził, że serie narkotykowe, takie jak „”, promują niesprawiedliwy obraz Meksyku i dlatego seriale telewizyjne powinny rozważyć inne scenariusze. 

Ponad pięć lat temu serie na temat handlarzy narkotyków inspirowane meksykańską rzeczywistością przejęły prime time sieci z wielkim sukcesem. Gorączka dla tego typu opowieści rozpoczęła się w 2011 roku z La Reina del Sur i rozprzestrzeniła się do dziś dzięki produktom, które odnalazły się w gustach widza, takimi produkcjami jak  , którego siódmy sezon jest obecnie nagrywany w Meksyku,   czy Enemigo íntimo  .

Ale podobnie jak miliony widzów, którzy co wieczór siedzą przed telewizorami, by ich oglądać, tak zwane narconovelowie napotkały również na odrzucenie części społeczeństwa, która uważa, że ​​takie serie nie wnoszą nic dobrego do życia publicznego.

Ta konfrontacja między obrońcami i przeciwnikami zrodziła od kilku lat interesującą debatę za i przeciw tego typu opowieściom, które pojawiły się niedawno po oświadczeniach sekretarza spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrarda. Stwierdza on, że ​​serie narco promują niesprawiedliwy obraz Meksyku, a zatem seriale telewizyjne powinny rozważyć inne scenariusze.

„Dziś obraz Meksyku, który można zobaczyć niemal wszędzie na świecie, to narco lub podobna […] i to nie czyni nam żadnej sprawiedliwości”, powiedział kanclerz. „ musi promować inne scenariusze, może i powinien, a my chcemy to zrobić”.


SenorCielos-SenoraAcero-(foto Telemundo)
SenorCielos-SenoraAcero-(foto )

Wypowiedzi sekretarza spraw zagranicznych Meksyku na nowo ożywiły debatę na temat i wywołały różne opinie na temat sieci społecznościowych, w tym opinii meksykańskiego aktora Raúla Méndeza , który dał życie „Chacorta” w  El señor de los cielos  .

„Zanim„ ukrzyżują mnie, zrobię to sam. Tak, byłem częścią kilku serii o tematyce narco. Dzisiaj widzę, że rzeczywistość przerosła fikcję. Pytam uprzejmie o twoje komentarze. Czy nasz kraj zmieniłby coś przez cenzurowanie ich? ”Zapytał 44-letni aktor, który również zagrał w udanym serialu telemundo„ Enemigo íntimo  .Meksykańska aktorka Ana Lorena Sánchez, mimo że nie zagrała jeszcze w żadnej narconoveli, była również zachęcana do komentowania tych wypowiedzi.

„Chęć cenzurowania tych serii jest jak widzenie siebie w lustrze, zdajesz sobie sprawę, że masz ryse i chcesz wyjąć ją z lustra. Nie pieprzyć! Czy to rozwiązanie problemu braku edukacji i możliwości w Meksyku? ”, Napisała na Twitterze bohaterka telenoweli Telemundo  .„Oczywiście, ma znacznie więcej do zaoferowania jako kraj niż opowiadania narkotykowe, ale z gównianymi władcami nie można oczekiwać lepszego rozwiązania niż cenzura” – podsumowała.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź