Sergio Sepúlveda to autor Monstruos de la vida real: los 15 asesinos seriales más difíciles de creer” (brzmi mniej więcej: „Potwory prawdziwego życia: 15 seryjnych morderców w których trudno uwierzyć” )
Sergio Sepúlveda otwiera się jako autor “Monstruos de la vida real: los 15 asesinos seriales más difíciles de creer” (wydanych przez Planeta w Meksyku), książki, w której bada nieznane historie prawdziwych postaci, które zaskoczyły świat swoimi zbrodniami.
Przez telefon wutor podzielił się pochodzeniem jego gustu w tego rodzaju opowieściach: „W końcu zawsze miałem ochotę na ten gatunek, chociaż nie jest to fikcja, jest związana z policją i przestępczością. Myślę, że pochodzi z dwóch źródeł, dwóch różnych etapów mojego życia. ”
Jego obecna sytuacja zawodowa polega na tym, że uwolnił się od tego zainteresowania: „Z jednej strony w mojej pracy w TV Azteca, programie „ Venga la Alegría ”z sekcją„ Encyklopedia przestępczości ”: podobał mi się ten sposób mówienia niesamowitych historii, zawsze próbując wyciągnąć wnioski i dać sumienie, że nie generują więcej przemocy. Wszystko, co możemy powiedzieć lub zrobić, może wpłynąć na osobowość lub być kroplą, która rozlewa kieliszek kogoś zdenerwowanego.
Oprócz tego profesjonalnego aspektu, smak czytania był kolejnym wpływem. „Z drugiej strony, od najmłodszych lat czytałem, dzięki mojemu dziadkowi, tapicerowi, z bardzo małym wykształceniem szkolnym, ale który czytał przez całe życie. W swoim pokoju, gdy miałem 6 lub 7 lat, zawsze znajdowałem słodycze na swoim biurku i książki: „Stary człowiek i morze”, „Trzej muszkieterowie”, nawet Kafka , który czytał „Metamorfoza” a nie rozumiałem niczego w tym wieku , Znalazłem też książki takie jak „El Negro” Durazo lub kolekcje seryjnych morderców. Czytałem je jako dziecko, które czytało fikcję .
Od złoczyńcy do bohatera
Wśród postaci przedstawionych przez Sergio jest Gregorio Cárdenas, słynny dusiciel Tacuba: „Niesamowicie w naszym kraju oddaliśmy mu hołd. Chociaż jest to osoba, która została zrehabilitowana, myślę, że była to nadwyżka, którą władze tamtych czasów wzięły na przykład do Kongresu Unii. Kiedy zaczynam o nim mówić, zacytuję André Bretona, założyciela surrealizmu, który odwiedził Meksyk w 1938 r .: „Meksyk jest najbardziej surrealistycznym krajem na świecie”. W tym kontekście „Goyo” Cárdenas zrehabilitował się, ale nagle my, Meksykanie, stworzyliśmy kogoś, kto popełnił wiele błędów jako superbohatera ”.
Innymi zabójcami, których ujawnia, są Jack „The ripper”, Ted Bundy i Dennis Nilsen . Ich historie były obecne w kinie i telewizji, ale nie u Meksykan. Dla Sergio wyjaśnieniem jest dokumentacja: „Myślę, że w Meksyku dzieje się tak, że nie jest on tak udokumentowany ogólnie, jak inni mordercy z innych krajów, więc nie skupiono się na kinie ani na serii. Chociaż spełnia wszystkie wymagania i profile, aby opowiedzieć swoją historię: modus operandi, wybór ofiar, ucieczka, kłamstwo, reintegracja społeczna i życie w więzieniu. Ma te pociągnięcia pędzla, które go podkreślają: był uwięziony w Pałacu Lecumberri, czyni go starszym, z całą dramatyczną aurą, jaką miało to więzienie.
Po śladach zła
Zanurzając się w ciemną stronę ludzkości, badając seryjnych morderców, zaskoczył Sergio na kilka sposobów: „Na ogólnym poziomie uderzyło mnie, że kilku z nich nie ukrywało się. Pomiędzy czytaniem a pragnieniem sławy, pragnienie zemsty za własne okoliczności zmusiło ich do popełnienia zbyt wielu błędów. Zrobili brudną robotę.Byłem również zaskoczony ogólną powolnością władz, w wielu przypadkach w Stanach Zjednoczonych: ogromna większość miała wskazówki, które można znaleźć dzięki ich własnemu nieporządkowi. ”
Inne książki o podobnej tematyce
„Los crimenes de Alicia – Zbrodnie Alicji”
- Autor: Guillermo Martínez.
- Artykuł wstępny: Miejsce docelowe.
Oxford, 1994.
„Tiempos Oscuros – Ciemne czasy”
- Autor: John Connolly.
- Wydawca: Tusquets.
„Catorce colmillos – Czternaście kłów”
- Autor: Martín Solares.
- Opublikowane przez Penguim Random House Literature.
„No soy un monstruo – Nie jestem potworem”
- Autor: Carme Chaparro.
- Wydawca: Espasa.
„Habitacion blanca – Biały pokój”
- Autor: Erika Zepeda.
- Wydawca: Paradise Lost.
„Toda la sangre – Cała krew”
- Autor: Bernardo Esquinca.
- Wydawca: Almadía.