Caloncho dodaje kolor do swoich tekstów

Meksykański piosenkarz i autor tekstów prezentuje w Guadalajarze wersję książkową singla „Optimista. Historia bycia szczęśliwym ” ( Optimista. La historia del ser feliz ), z ilustracjami„ El Cursi ”

Zmiany są niezmienne w Óscarze Alfonso Castro, lepiej znanym na scenie muzycznej jako „Caloncho”, piosenkarz i autor tekstów z Sonora, który postanowił zbadać książkę jako nowy format jego dowcipu i jasno powiedzieć, że optymizm jest dziś pilnie potrzebny w społeczeństwie.

W towarzystwie ilustratora Dayana Martína Camacho Rico, aliasu „El Cursi”, Caloncho bierze za punkt wyjścia „Optymistę. Historia bycia szczęśliwym ”, piosenka zrodzona z jego albumu„ Bálsamo ” , w której podkreśla on życzliwą stronę życia, wdzięczność i potwierdza, że ​​pomimo złych chwil zawsze jest coś warte naśladowania po drodze.

„Dyskurs„ Optymisty ”wydaje mi się bardzo cenny w ratowaniu, a„ El Cursi ”(który współpracował z takimi markami jak Quiksilver Mexico and Vans Mexico) jest również bardzo utożsamiany z tą filozofią. List ten powstał z filozofii buddyjskiej, w której celem jest podzielenie wdzięczności istnienia, która jest źródłem szczęścia. Kiedy przyjmujesz szczęście i wykonujesz dzieło introspekcji, daje ci to pełnię, przekazujesz je tym, którzy cię otaczają, jest źródłem światła: pozytywne powiązania – wyjaśnia Caloncho.

Od liter do ilustracji

Caloncho podkreśla, że ​​„Optymista” nie stara się uczyć, ale dzielić stan życia, który pozwolił mu generować projekty o pozytywnym wpływie, ponieważ dzięki muzyce udało mu się zmienić podejście do opinii publicznej w obliczu złożonych sytuacji doświadczanych w polityce i społeczeństwie.

„To dzieje się z muzyką i jest to coś, co mówią mi, że moja muzyka sprawiła, że ​​ktoś poczuł się lepiej, wierzę w to. Ostatni album nosi nazwę „Bálsamo”, ponieważ uważam, że ma taką jakość: zdolność do uwolnienia się; a jeśli dodamy pozytywny przekaz, który może zidentyfikować więcej ludzi, dla mnie to jest coś pięknego i ten sam cel ma książkę. ”

Ze swojego strony„El Cursi” zdecydował się na projekt charakteryzujący się kolorem zdolnym do odzwierciedlenia ciepła życia: „Z tej koncepcji zacząłem ilustrować. W celu projekcji mowy Caloncho musiałem żyć tymi tekstami, nie mogłem zilustrować czegoś takiego, gdybym tak nie czuł. Zajęło to rok, ponieważ nie był to wymuszony proces, zachowaliśmy tę inspirację. ”

Indywidualna droga do Caloncho osiąga swój ostatni punkt. Piosenkarz powiedział, że w najbliższych miesiącach zostanie wprowadzony w nowy projekt w towarzystwie „ El David Aguilar„, postawią na nową produkcję pod kierunkiem Adama Jodorowsky .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *