spotify

„Meksykańscy artyści stają się silniejsi niż kiedykolwiek” – powiedziała dyrektor Spotify


W 2021 roku global uruchomiło inicjatywę , aby artyści mogli zaistnieć we wszystkich regionach świata, a zajął tam odpowiednie miejsce


, stolica streamingu, była gospodarzem Dnia Równości ( Day) w , podczas którego kobiety z branży muzycznej i audio spotykają się, aby wziąć udział w szkoleniach i dzielić się pomysłami, a Mía Nygren, dyrektor Spotify na Amerykę Łacińską, zapewniła, że ​​w tym kraju jest pełno artystek.

Reżyserka w rozmowie z agencją EFE w Meksyku, dokąd pojechała, aby wziąć udział w Dniu EQUAL, wspomniała, że ​​„jesteśmy tutaj (w Meksyku), ponieważ meksykańskie artystki stąpają i brzmią głośniej niż kiedykolwiek”.

Uznała także, że „w tej części świata (w Ameryce Łacińskiej) kobiety są poinformowane i bardzo dobrze przygotowane”, co – jak stwierdziła – mogła lepiej niż kiedykolwiek zweryfikować podczas wydarzenia, które odbyło się w ubiegłą środę.

Dzień Równości () to jedna z akcji mających na celu zmianę liczb dotyczących nierówności kobiet i mężczyzn. Spotify czerpie wiele informacji ze swoich statystyk i chce zachować przejrzystość, powiedziała Nygren.

„Mamy wiele informacji i chcemy się nimi podzielić, aby każdy zrozumiał, że posiadanie 20% reprezentacji artystek na platformie nie wystarczy” – wyjaśniła.

Zarząd Spotify stwierdził, że jako firma chce pokazać swoje zaangażowanie w projekt EQUAL – obejmujący Dzień EQUAL – dzięki któremu dziesiątki kobiet mogą zaprezentować swoją pracę.

W 2021 roku Spotify global uruchomiło inicjatywę EQUAL, aby artystki mogły stać się znane we wszystkich regionach świata, a Meksyk zajął odpowiednie miejsce.

Dzięki zaangażowaniu zespołu złożonego z kobiet (od produkcji po panelistki, treści i programy) Spotify obchodziło w zeszłą środę Dzień RÓWNOŚCI, drugi rok z rzędu w Meksyku.

Sama firma definiuje to wydarzenie jako „przestrzeń poświęconą wzmacnianiu pozycji, łączeniu i podkreślaniu pracy kobiet w branży audio, gromadzącą ponad 600 uczestniczek, które dały się usłyszeć, dzieląc się swoimi doświadczeniami”.

Nygren uznała, że „wykonywana praca przynosi pewien efekt”, ale wie, że w kraju nadal występuje przemoc i kobiet, a szklany sufit utrudnia reprezentację.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź